Çanakkale Savaşında İngilizlerin tarihi ayıbı, Zehirli çiviler

Çanakkale Savaşında İngilizlerin tarihi ayıbı, Zehirli çiviler
Çanakkale Savaşı'nda ''çivi bombası'' kullanan İngilizlerin Osmanlı bünyesinde tek bacaklı bir ordunun oluşmasına neden olduğu iddia edildi.

İngilizler’in Türk askerleri için Kurtuluş savaşında özel ürettikleri zehirli çivilerle savaş suçu işlediklerini iddia eden yetkililer, “Tarihin en korkunç yöntemlerinden biri olan bu çiviler, uçaklar vasıtasıyla cephelere dağıtılmış. Çanakkale'de zaten ayağında doğru dürüst çarık dahi olmayan binlerce Mehmetçik, yukarıdan atıldığı zaman mutlaka bir tarafı dik kalan bu zehirli çivilere basarak kangren olmuş. Bu çiviler dört taraflı olup, her bir kancasında zehir bulunuyor.

Ayrıca her ne şekilde atılırsa atılsın ,bir kenarı mutlaka ayağa saplanacak şekilde üretilen bu zehirli çiviler yüzünden Çanakkale Savaşı’nda 12 bin askerin bacağı testereyle kesilmiş ve ateşle dağlanmış olmasına rağmen Mehmetçik savaşmaya devam etmiştir” dedi.

İngilizler, esir aldıkları Türk askerlerinin ayaklarında “bot” yerine, yokluktan dolayı, “sarılmış çaputlar” olduğunu görürler. O güne kadar, “yasak olmasına rağmen” zehirli gaz kullanmaktan çekinmeyen İngilizler bu sefer akın akın gelen Mehmetçiği düşürmek için bambaşka bir silah hazırlarlar: “Zehirli çivi”...

Dört çiviyi birleştirerek sivri uçlarına zehir süren İngilizler bunları uçaklarla siperlerimize ve terk etmek zorunda kaldıkları bölgelere atarlar. Bu öyle hain bir tuzaktır ki, çivinin sivri ucunun yukarı bakmama olasılığı yoktur.

Vatanı kurtarmak başka bir şeyi gözü görmeyen Türk askeri bu çivileri fark etse bile duramaz. Çünkü, “Durmak demenin yok olmak” anlamına geleceğini görmüştür.

*****

Tahmini rakamlara göre, Çanakkale Savaşı’nda “12 bin askerin bacağı zehirli çiviler yüzünden sağlıksız koşullarda testereyle kesilmiş”

Kangren ve zehirlenmeden şehit düşmeyenler ise “dağlanmış bacakları” ile savaşa devam etmişler.

Birgün Çanakkale’ye yolunuz düşer de Savaş Müzesi’ni gezerseniz bu çivilerden bolca görme olanağına sahip olursunuz.

*****

Çanakkale Savaşında İngilizlerin tarihi ayıbı, Zehirli çiviler
Neticede bu zafer, İngilizlerin savaş sonrası son hızla yaydıkları, “Hayaletler kazandı
psikolojik harekatına rağmen, tek bacağı ile düşmanın üzerine koşan Türk’ün zaferi olacaktır.

Çanakkale, sindirilmiş ve itip kakılan Türk’ün 300 yıl sonra Türk olduğunu fark ettiği; İstiklal Savaşı’nın ve dolayısıyla İstiklal Marşı’nın da önsözünün yazıldığı yerdir.

Bunu unutmamak için çıplak ayaklarımızla çiviler üzerinde koşmaya hazırız.

Çünkü marşımızın hangi haykırış ile başladığını biliyoruz. Aynı atalarımız gibi…

İngilizlerin Çanakkale’de işledikleri adice savaş suçu Zehirli ayak çivisi ile askerlerimize yapılan şerefsizce saldırı.
Kimin insan olup olmadığını uzun uzun tartışmaya hacet yok. Herşey Seyirlikte gizli.

Türkün Türk’den Başka Dostu YOKKK.. Ne Mutlu, Türküm Diyene
 

MURATS44

Super Moderator
Benzer konular
Çanakkale Savaşlarında Sırlı Bir Olay
 • MURATS44
 • MURATS44,
 • Tarih
 • 0    2K
Çanakkale Savaşları (1914-1916)
 • Ugur
 • Ugur,
 • Tarih
 • 0    1K
Çanakkale Boğazı
 • Ugur
 • Ugur,
 • Ansiklopedi
 • 0    932
Üst