Fenerbahçe’yi şampiyonluktan eden maç için Galatasaray’dan teşvik primi gitti mi?

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Katılım
16 Nisan 2013
Gazeteci Ferah Işık, Denizli Haber sitesindeki yazısında Ege ekibinin eski başkanlarından Ali İpek’ten bahseden Işık, eski başkanın Galatasaray’dan şampiyonluk primi aldığını açıkladı.

44820.jpg


Gazeteci Ferah Işık, Fenerbahçe'nin şampiyonluğu kaybettiği ve hala hafızalarda olan mücadelede Denizlispor'un Galatasaray'dan şampiyonluk primi aldığını yazdı.

Gazeteci Ferah Işık, Denizli Haber sitesindeki yazısında Ege ekibinin eski başkanlarından Ali İpek’ten bahseden Işık, eski başkanın Galatasaray’dan şampiyonluk primi aldığını açıkladı.

Işık, Ali İpek hakkında kaleme aldığı yazıda 'Çok eleştiri aldı. Denizlispor’un yediğinden tutun da, Galatasaray’dan aldığı gelen şampiyonluk primini cebine attığına kadar… Daha neler neler.. Hepsi de kuyruklu yalandı. Galatasaray’dan gelen parayla oyuncuların ve teknik ekibin alacağını zar zor ödemişti' ifadelerini kullandı.

İşte o yazı:
'Yıllarca Futbol Federasyonu’nda yönetim kurulu üyeliği, Denizlispor başkanlığı yaptı. Spor adamıydı. Türk futboluna bir dönem yön veren 3-5 kişiden biriydi. Sadece spor çevresi değil sanat ve siyaset çevrelerinin de yakından tanıdığı bir isimdi Ali İpek. Zafer Katrancı’nın istifasından sonra başkanlık koltuğuna oturduğunda, Hürriyet’te haberini yapmıştım; “HOROZ’A İPEKSİ DOKUNUŞ” diye. Çok hoşuna gitmişti bu haber ve yıllarca bana “İpeksi dokunuş haa?” diye takıldı. Düğün evinin eşeği gibiydi Ali İpek. Ne zaman Horoz’un başı sıkışsa o aranırdı. Transferlerden, Merkez Hakem Kurulu, federasyona kadar etkinliği vardı. Denizlispor dendiği zaman akan sular dururdu onun için.''

GALATASARAY'DAN GELEN PARAYLA...'

'Derken, siyasete girdi bizim Ali Abi. MHP’den Denizli Belediye Başkan adayı gösterildi. İstediği ilgi ve enerjiyi bulamadı. Çok eleştiri aldı. Denizlispor’un yediğinden tutun da, Galatasaray’dan gelen şampiyonluk primini cebine attığına kadar… Daha neler neler… Hepsi de kuyruklu yalandı. Galatasaray’dan gelen parayla oyuncularının ve teknik ekibin alacağı zar zor ödemişti. Siyaset için arenaya çıktığında, “Ali Abi sen partiler üstüsün. Neden siyasete girdin?” diye sordum. Verdiği yanıt çok ilginçti; “Türkiye beni tanıdı Denizli tanıyamadı. Ben napayım”.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ALİ İPEK KİMDİR?
Ali İpek Kasım 2005 - Haziran 2010 süreci ile Denizlispor Kulübü'nün başkanı, eski futbolcu, iş adamıdır. Denizlispor'da 1990-1992 ve 2005-2010 dönemlerinde başkanlık yapan, 1997-2004 yıllarında Haluk Ulusoy döneminde Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunan Ali İpek, 64 yaşında hayatını kaybetti.
 
10 sene sonra mı aklına gelmiş?
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri