Malatya'da CHP'li Başkan 60 ağacı Kesti

Celik

Emekli Admin
Katılım
8 Nisan 2013
60 ağacı dükkan ve yol için kestiler

"Malatya'nın Arguvan İlçesi'ndeki bir parkta bulunan yaklaşık 60 ağaç belediye ekiplerince kesildi.Ağaçların kesildiği yere dükkan ve yol yapılacağı iddia edildi.
Belediye binasının arkasında bulunan Hurşit Eren Parkı'ndaki yaklaşık 60 çam ve akasya ağacı kesilirken, az sayıda ağaç kökünden söküldü. Ayrıca, parktaki dinlenme alanları ve tuvaletlerin de yıkıldığı belirtildi.

İlçe sakinleri, parktaki ağaçların yol ve dükkan yapımı için kesildiğini ileri sürerek, belediyeye tepki gösterdi. Vatandaşlar, ağaçların kesilmesine karşı çıktıklarını ancak karar sahibinin belediye olduğunu belirterek, konuşmaktan çekindiklerini dile getirdi.

Bu arada, sökülen iki çam ağacının, inşaat halindeki yeni belediye binası çevresine dikildiği ve kesilen ağaçların da aynı bölgede toplandığı görüldü.

Öte yandan belediyenin internet sitesinde, çalışmanın "Hurşit Eren Peyzaj Çalışması" olarak duyurulduğu görüldü".

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Haber böyle ve biraz arastirdim,Malatya'nın Arguvan İlçesi'nde böylesine bir çalisma var ve agaçlar gerçektende kesilmis.Arguvan Belediye Baskani ise,CHP'li Hüseyin TAŞTAN.

Bu CHP'li baskan "Peyzaj Çalışması" için 60 agaci kestigi halde,Taksim'de iki agaç için Türkiye'yi cehenneme çeviren "çevrecilerin" hiç haberi olmamis.çok ilginç !!!

7 Nisan 2013 tarihinde yerel bir gazetede bu olayla ilgili haber yaipilmis,fakat her nedense bizim "çevrecilerin" gözünden kaçmis bu haber.(Haberi okumak için Tiklayin).

Hurşit Eren Parkı'nın görüntüsü:

20.png


21.png


22.png


--------------------------------
"Hurşit Eren Peyzaj Çalışması" (Projesi)

112.jpg


113.jpg


Taksim Gezi Parki'nda yapilmak istenen projeyle nekadar benzerligi var.Yorum Sizin...

Not: Ziyaretçilerde yorum yapabilirler,üye olma zorunluluğu yoktur.
 
chp kesmişse bir bildiği vardır :)
 
chp nin genel müdürü ile belediye başkanlarının birbirinden haberi yok. Pek değerli sayın (!) kemal efendi taksimdeki 13 ağaç yer değişecek diye bi tarafını yırtarken burdaki onlarca ağacın kesilmesini destekleyecektir. Akp yer değiştirince ülkeyi cehenneme çevirirler eniğinden cücüğüne chp olarak karşı çıkarlar ama bunu büyük başarı olarak görürler .Nede olsa cehalet partili başkan kesti. işte art niyet...
 
Sadece park düzenlemesiyle ilgili konular degil,alkol konusunda yapilan düzenlemeleri bile CHP yaptiginda bir tepki yok ama AKP yaptiginda yobazlik ve özgürlüklere müdahale olarak algilaniyor.Veya öyle görünmesi için çaba sarfediliyor.

Bakin Kadiköy'ün CHP'li başkaninin yaptigi alkol düzenlemesi sonrasinda nasil güzel gelişmeler yaşanmiş.

28 Mayıs 2013 tarihli haber:

"CHP'li Kadıköy Belediyesi'nin, Caferağa Mahallesi'nde alkollü mekânların kapanış saatiyle ilgili yaptığı düzenleme olumlu sonuç verdi.
Tekel bayilerinin kapanış saatinin 22.00'ye, alkollü sunum yapan işletmelerin gece 00.00'a çekilmesinin ardından şahsa karşı suçlar yüzde 38, mala karşı suçlar ise yüzde 17,33 azaldı.

Kadıköy İlçe Emniyet Müdürü Nurettin Demir,Bölgede ciddi bir şekilde artan suç oranı vardı. Bu rakamlar, 2011 yılına oranla 2012 yılında % 230’luk artış gösterdi. Yaptığımız çalışmalar neticesinde sorunun kaynağı olan alkollü mekânlarla ilgili denetlemelerle, 2012 yılının Ekim ayından itibaren suç oranlarında yüzde 60’a varan düşüş sağladık. Öte yandan alkollü mekânların kapanış saatiyle ilgili uygulama sonrası ise suç oranlarında %37’lik bir azalma meydana geldi. Mahalle sakinleriyle yüz yüze yaptığımız görüşmelerde vatandaşların yüzde 95’i bu uygulamadan memnun.”


şimdi sormak isterim; Bu uyguma çok güzel sonuç verdigi halde,ayni uygulamayi AKP Türkiye genelinde yapmak istediginde neden yaygara kopariliyor?

Bu alkol düzenlemesinin Türkiye genelinde uygulanmasi için,illa CHP'nin iktidara gelmesimi gerekiyor?
 
Aslinda Taksim ile Arguvan'i kiyaslamamak lazim bence. 10 bin nufuslu Arguvan'da degil 60 agac, koca ormani kessen kimsenin ruhu bile duymaz, duysa da orada yasayanlar haric kimse kilini bile kipirdatmaz.
Sadece Arguvan'da degil, Turkiye'nin bircok yerinde yesil alanlar yok ediliyor, ama 14 milyonluk Istanbul'da durum farkli, hersey goz onunde. Isin icine bir de art niyetli kisiler girince isler iyice cigirindan cikiyor. Herkes cok iyi biliyor ki bazi fedakarliklar yapmadan modern sehirler kurulamiyor malesef.

Muhalefet olmayi "herseye karsi cikmak" sanan muhalefet; " Ne yapildigi onemli degil, kimin yaptigi onemli " fikrini benimsemis bir sekilde yoluna devam ediyor.Secim zamani secmenlerine vaad ettikleri seyleri suanki iktidar yaptigi zaman ona bile karsi cikiyorlar. Halbuki kostek yerine destek olsalar Turkiye dunyada cok daha iyi yerlere gelecek...
 
arguvandakilerin sözü :
- karar makamı belediye olduğundan sesimizi çıkaramadık...

amaç ne ağaç ne şu ne bu. dinsizliklerinden ,akp nin yaptıkları siyonistlerin işine gelmiyor. chp de siyonistlerin uşaklığını yapıyor. amaçları aynı . siyoniist chp.

inançlı insan görmeye ve güzel şeyler yapmalarına tahammülleri yok. olmasa da: it ürür kervan yürür.
 
sözcü gazetesi bu ağaçları kesen belediyeyi AKP'li olarak göstermiş. Provokasyon ve yalancı gazeteciliğin piri bunlar. Utanmadan halkı yalan haberlerle kandıracaklarını sanıyorlar.
Malatya Arguvan ilçesi halkının yüzde yüzü alevi vatandaşlarımızdan oluşuyor. alevi vatandaşlarımızın AKP ye oy vermediklerinide biliyoruz. Hepsi chp li ve satanist vatan hainlerine oy veren vatandaşlarımızın bu oyunlara gelmemesini umuyoruz. Yalan haberlerle gazeticilik yaptığını sananlar utansın. Gerçi utanacak haysiyet varsa...

Arguvan ilçemiz Chp yi desteklemektedir. İnşallah arguvanlı kardeşlerimiz chp nin gerçek yüzünü görür.
 
Din veya mezheblere gore oy kullanildigini sanmiyorum.Oyle olsaydi zamaninda refah partisi %95 ile iktidara gelirdi.:)
 
valla kardeş, alevi vatandaşlarımızdan daha bugüne kadar AKP ye oy verenini görmedim. Çok samimi tanıdıklarımda var ama , biz atadan dededen öyle gördük diye chp ye oy veriyorlar. Birgün baya bi konuştuk. Kendi deyimleri ile , chp yanlış yapıyor ama yinede oyumuz chp nin. bu kndi düşünceleri. bu olaylardan sonra inşaallah gerçekleri görürler.
 
valla kardeş, alevi vatandaşlarımızdan daha bugüne kadar AKP ye oy verenini görmedim. Çok samimi tanıdıklarımda var ama , biz atadan dededen öyle gördük diye chp ye oy veriyorlar. Birgün baya bi konuştuk. Kendi deyimleri ile , chp yanlış yapıyor ama yinede oyumuz chp nin. bu kndi düşünceleri. bu olaylardan sonra inşaallah gerçekleri görürler.

Bu dedigin eskiden daha fazla idi.Futbol takim tutar gibi fanatik parti taraftarlari vardi.Halen de var ama eskisi kadar degil.Millet artik is yapanla yapmayani ayirdedebiliyor.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Yeni Camii - Hacı Yusuf Camii (Malatya)
 • Ugur
 • Ugur,
 • Ansiklopedi
 • 3    210
Malatya
 • Evliya Çelebi
 • Evliya Çelebi,
 • Şehirler
 • 5    4K
Malatya’nın Tohma Vadisi içindeki Kudret Havuzu
 • Kaptan43
 • Kaptan43,
 • Gezi - Turizm
 • 0    2K
Herkesi ‘gardaş’ bilen şehir: MALATYA
 • BULUT
 • BULUT,
 • Ansiklopedi
 • 1    3K
Geri