Üst
Oyuncak Bebeklerin İçine Tuzaklanan Bombalar İmha Edildi

Oyuncak Bebeklerin İçine Tuzaklanan Bombalar İmha Edildi

  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Ugur
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ugur

Administrator

Irak güvenlik güçleri, IŞİD'in şeytanın bile aklına gelmeyecek korkunç planını boşa çıkardı. Yetkililer, başkent Bağdat'ta oyuncak bebeklerin içine tuzaklanan 18 bombayı imha etti.

oyuncakbeb.webp


Russia Today'de yer alan habere göre; IŞİD üyeleri, içine bomba koyulan oyuncak bebekleri, gelecek ay milyonlarca Şii'nin Erbain anmaları için Kerbela kentine giderken kullanacağı yolda dağıtmayı planlıyordu.

Kuveyt Haber Ajansı'nın (KUNA) bildirdiğine göre; tüm bebekler, Bağdat'ın kuzeyindeki Hussseiniya'da bulundu. Bölgede yaşayanlar şüpheli gördükleri nesneler konusunda yetkililere haber vermeleri için uyarıldı.

Erbain, Şiilikte, hicrî takvime göre Aşure Günü'nden 40 gün sonra gelen Safer ayının 20'inci gününe verilen isim. Bu günde, Muharrem ayının 10'uncu günü olan Aşure Günü'nde, Kerbela'da şehit edilen İmam Hüseyin ve beraberindekilerin anısını canlı tutmak için anma törenleri düzenleniyor.

Kaynak: hurriyet
 
Bu oyuncaklar herhangi bir çocuğun eline geçecek. amaçları çocuk öldürecek kadar vahşi eylemlerle dolu. Çocuk öldürecek kadar cani örgüt.
 
Geri