Üst
Demirtaş'ın dehşete düşüren 'askeri baraj' yalanı

Demirtaş'ın dehşete düşüren 'askeri baraj' yalanı

BULUT

Super Moderator

Sabah yazarı Mahmut Övür, siyaset tarihine "askeri baraj" yalanını sokma başarısını gösteren Selahattin Demirtaş'ın asıl derdini ifşa etti.
stan-mhp-ve-bahceliye-sert-sozleri-1437479961-1146.webp

Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür, sulama ve enerji amaçlı yapılan barajla, bölgeye yapılan duble yolları 'askeri amaçla' yapıldığı yalanını ortaya atan HDPEşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ı ve HDP'yi topa tuttu.

Yalanlarla örülü algı operasyonları zirve yaptığına dikkat çeken Övür, "siyaseten rahat yalan zinciri oluşturmayı başardığını" savunduğu HDP'nin zihniyetini sert sözlerle eleştirdi.

"AK Parti karşısında siyasetle başarıya ulaşamayacaklarını anlayan, bu yüzden de yalanları farklı sunmaya çalışan bir siyaset ve medya zemini var" diyen Övür, siyaset tarihine "askeri baraj" yalanını sokma başarısını gösteren Demirtaş'ın asıl derdini de ifşa etti.

İşte Demirtaş'ın Mahmut Övür'ü dehşete düşüren 'askeri baraj' yalanı:

"Bırakın silahlı güçlerin çekilmesiyle ilgili hükümetin verdiği sözlerin yerine getirilmediğine ilişkin yalanları, karşımızda "baraj" yapımını "askeri" diyerek savaş gerekçesi yapan bir zihniyet var.

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Radikal'e verdiği son söyleşide baraj ve yollarla ilgili insanı dehşete düşüren şu cevabı veriyor: "Evet, başbakan bunu anlamıyor, anlatmak istiyorum. Yaptıkları sulama veya enerji için kullanılacak bir baraj değil. Askeri bir baraj. Gerillanın dağları ovaları kullanarak geçiş yapmasını engellemek için oraları suyla doldurmak için yapılan bir baraj. Dağın tepesine yapılan yollar... Duble yollar değil bunlar."

İnanılır gibi değil. Bunu "sivil" iddiasında olan bir siyasetçi söylüyor. Peki, siyaset tarihine "askeri baraj" yalanını sokan Demirtaş'ın derdi ne? "Gerilla rahat dolaşamıyor."

Baraj Çalışması İyi de hani sen sivil siyasetçiydin? Peki, gerilla rahat dolaşıp ne yapacak? Yol kesecek, uykuda polisleri öldürecek veya yatırım yapan araçları yakacak. İşte çözüm sürecini bitiren, çatışmayı başlatan bu yalanlarla süslü zihniyet. KCK bildirisinden aynen alınmış gibi:

"Türkiye'de derin devlet denilen yapılar ve MGK bu barajların yapımını Kürdistan'ı insansızlaştırmak, tarihi kültürel değerleri yok etmek ve gerillanın hareket alanının daraltılmasını sağlamak için yapılmasını istediği ve planladığı bir gerçektir."

Demirtaş ve KCK, "savaş" gerekçesi olarak öne sürdükleri bu yalanla çözüm sürecini sabote etmeyecek ama Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dolmabahçe Mutabakatı'nı yanlış buluyorum" deyince sabote etmiş olacak. El... İnsaf.

Anlayacağınız, bölgenin kalkınması için 5 milyar lira harcanarak yapılan ve 300 bin insana iş olanağı sağlayan bir baraj bile "savaş" gerekçesi yapılabiliyor. Siyasetin önünün açılması için oy veren Kürtlerin bu yalanları ve saçma gerçekleri bilmesi gerekiyor."
 
Geri