Dünyanın En Uzun ve En Kısa Adamı Londra'da Buluştu

Ugur

Administrator
Guinness Rekorlar Kitabı'nın 60. yıl dönümü kutlamalarına katılmak için İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan 2 metre 51 santimetrelik boyuyla "Dünyanın en uzun boylu adamı" ünvanına sahip Sultan Kösen, 54.6 santimetrelik boyuyla "Dünyanın en kısa adamı" ünvanına sahip Chandra Bahadur Dangi ile buluştu.

Londra’daki parlamento binası manzaralı mekanda düzenlenen törende dünyanın en uzun adamıyla en kısa adamın bir arada fotoğraf çektirmesi hoş görüntüler oluşturdu. Dünyanın en kısa adamı ile buluşması ardından Türk gazetecilerin sorularını yanıtlayan 32 yaşındaki Sultan Kösen, 5 yıldan bu yana Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer aldığını belirterek, “Rekorumu kimseye kaptırmıyorum. Burada ülkemizi, Mardinimiz’i her yere tanıtıyoruz. Burada şerefle, gururla güzel ülkemi temsil ediyorum” diye konuştu.

Londra’da kendisine çok ilgi gösterildiğini ve bundan çok memnun olduğunu dile getiren Kösen, “Bir Türk olarak burada ülkemizi, vatanımızı temsil etmek boynumuzun borcudur” dedi.

Guiness Rekorlar Kitabı’nın kuruluş 60'ıncı yıldönümü kutlamaları için Londra’ya davet edilen Sultan Kösen bu akşam Türkiye’ye dönüyor. Mardin’in Derik İlçesi’ne bağlı Dede Köyü’nde oturan, boyunun yanı sıra 27.5 santimetre uzunluğundaki el ve 36.5 santimetrelik ayaklarıyla da Guinness Rekorlar Kitabı’na giren ve rekoru 6 yıldan bu yana kimseye kaptırmıyor.Kaynak: DHA
 
Üst