Ugur

Administrator
8 Nis 2013
5,997
849
113
Adını Shuhada Davitt olarak değiştiren, 51 yaşındaki İrlandalı şarkıcı Sinead O'Connor, Katolik Hristiyanlığı terk ederek İslamiyeti seçtiğini hayranlarına şu sözlerle duyurdu:

"Müslüman olduğumu ilan etmekten gurur duyuyorum. Bu herhangi bir ilahiyatçının yolculuğunun doğal sonucu. Tüm dini çalışmalar İslam’a çıkar. Bu da diğer kutsal kitapları gereksiz kılıyor. Ben yeni (başka) bir isim alacağım. Bu da Shuhada olacak."Şarkıcı, yeni ismi Şüheda Davitt ile Twitter hesabından başörtülü fotoğraflarını paylaştı.

Sanatçının, profil resmi yerine Amerikan spor giyim firmasının reklam sloganı "Just Do It (Yalnızca Yap)" üzerine "Wear Hicab" (Hicap Giy) ifadelerinin yer aldığı bir grafik-metin düzenlemesiyle değiştirdiği görüldü.

Davitt'in başörtülü bir fotoğrafını paylaşarak altına "Mutlu" notunu paylaşması dikkat çekti.

Şüheda Davitt, Bakara Suresi'nde geçen Hazreti Musa'nın "Böyle cahillerden biri olmaktan Allah'a sığınırım" sözünü paylaştı.

Davitt, ezanı kendi üslubunda seslendirdiği bir video paylaştı


Sinead O'Connor, 1990'lı yıllarda Katolikliği seçerek Magda Davitt adını almıştı.

Kaynak: TRT Haber
 
  • Beğen
Tepkiler: Kaptan43

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
16 Nis 2013
1,739
362
83
Bu kadına güvenilmez, 1990'lı yıllarda da Katolikliği seçmiş.
Olabilir. Dahada başka bir din seçeceğini sanmıyorum. Belki islamı araştırmak içinde seçmiş olabilir. İŞİD mesela islamın adını kötüye bilinçli olarak çıkardı. Bazılarındada ilgi uyandırdı hangis idoğru islam diye.
 
  • Beğen
Tepkiler: Ugur