Kırmızı Evin Esrarı: 7 Aydır Kazılıyor, Vatandaş Hazine Arandığını Düşünüyor

Ugur

Administrator
Tarsus'un 82 Evler Mahallesindeki kırmızı boyalı evde 7 aydır yoğun güvenlik önlemi altında devam eden kazı çalışması vatandaşı meraklandırdı. Daha önce definecilerin kaldığı evde hazine arandığı iddia ediliyor.Mersin'in Tarsus ilçesinde 7 aydır süren gizemli kazı sebebiyle 82 Evler Mahallesi'nde kuş uçmuyor. Mahalleli ise şehir efsanelerine sığınmış. Kimi ilk İncil'in bulunduğunu kimi Danyel Peygamberin hazinesinin evin avlusunda olduğunu iddia ediyor.

Tarsus, 82 Evler Mahallesi'nde bir süredir hummalı bir çalışma sürüyor. Bir polis memurunun defineciler tarafından öldürüldüğü iddiasıyla başlayan ve uzun namlulu silahları ile özel harekât polislerinin güvenlik önlemi aldığı arkeolojik kazı tam 7 aydır devam ediyor. Dört evin avlusunda yaklaşık 150 metrekarelik bir alanda devam eden kazı alanının görüntüsü alınmaması için her yer mavi branda ve tel örgü ile çevrildi.

Özel Harekat polislerinin silahla koruduğu, kimsenin yaklaştırılmadığı, bir cinayetten FETÖ'ye kadar soruşturmalara konu olan olan kırmızı ev, çoktan şehir efsanelerinin odağına oturdu. Kentte hayal gücünü zorlayan efsanelere konu edilen kırmızı ev, gerçekten de SİT alanı içinde bulunuyor ve 100 metre yakınında yaklaşık 2 bin yıllık bir tapınak bulunuyor.

[video=dailymotion;x5o1eby]http://www.dailymotion.com/video/x5o1eby[/video]

Kaynak:
http://www.cnnturk.com/video/turkiye/tarsustaki-kirmizi-evin-esrari
http://www.dailymotion.com/video/x5o1eby
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst