Rum Pilotlarda Artik THY'de Calisiyorlar.

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Katılım
16 Nisan 2013
Fileleftheros gazetesine göre, THY ile Çarşamba günü 5 yıllık sözleşme imzalayan 60 yaşındaki Kıbrıslı Rum pilot “Cyprus Airlines"da çalışıyordu.

Fileleftheros gazetesine göre, THY ile Çarşamba günü 5 yıllık sözleşme imzalayan 60 yaşındaki Kıbrıslı Rum pilot “Cyprus Airlines"da çalışıyordu.
“Cyprus Airlines"da çalışan 6 Rum pilotun son aylarda THY’de çalışmak için başvuruda bulunduklarını, kendilerine ya hiç cevap verilmediği ya da “nazik bir şekilde reddedildiklerini" yazan gazete, bu uygulamanın aksine A320 tipi yolcu uçakları pilotu Rum kaptana olumlu cevap verildiğini, seçmelerden ve yüksek puan aldığı testlerden geçirildiğini bildirdi.

Filelefteros, adını açıklamadığı ve yakın çevresine göre “THY’de işe alındığının duyulmasının sorun yarabileceğinden endişe ettiği" belirtilen Rum pilotun diplomasını ve gerekli izinler ile diğer tüm belgeleri Kıbrıs Rum Yönetimi değil İngiltere Sivil Havacılık Teşkilatı’ndan almış olduğunu yazdı.

Gazete, “THY’nin Rum pilottan KKTC’deki Ercan havaalanına uçmasını istemesi zor ihtimal görünüyor" yorumunu da yaptı.

Haberi internet sitesinde okuyan Rumların yorumları da dikkat çekti. “Pilotu tebrik ederim. Dilerim bir gün Türkiye’nin tüm siyasetçilerini ve generallerini uçağa koyup 900 kilometre hızla bir dağa toslar", “Çocuklarımızı fetihçilerin hizmetinde çalışmaya yolluyoruz" diyenler oldu.

Buna karşı “Adama haksızlık etmeyelim. Türkiye’de iş buldu oraya gitti. Umarım başarır. Yunanistan’dan da pek çok kişi çalışmak için Türkiye’ye gitti", “Bravo adama. Milliyetçi saçmalıkları dinleyip işsiz kalacağına Türkiye’de kendine iş buldu. Umarım başkaları da aynı şeyi yapar" diye yazan yorumlar da yer aldı.

THY’de 53 Yunan pilot çalışıyor.
 
Fetihçiler kadar kafanıza taş düşer piskoposssssssssss kafalılar. Bu dertten öleceksiniz zaten :D
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri