Belçika Gent Üniversitesi Öğrencilerine ve Personeline Türkiye'yi Yasakladı

Ugur

Administrator
Gent Üniversitesi
İstanbul Atatürk Havalimanında meydana gelen saldırı sonrasında Gent Üniversitesi, kendi bünyesinde çalışan personel ve öğrencilerin Türkiye’ye gitmeyi yasakladı. Üniversite, Erasmus öğrenci değişim projeleri listesinden Türkiye’yi çıkardı.

Belçika’nın tarihi üniversitelerinden biri olan Gent Üniversitesi, İstanbul’da meydana gelen son terör saldırısı sonrasında güvenlik gerekçesiyle öğrenci ve personelinin Türkiye’ye gitmesini yasakladı. Rektörlük tarafından bir mail aracılığı ile öğrencilere ve personele ulaşıldığı, tüm Türkiye programlarının iptal edildiğinin bildirildiği aktarıldı.

Gent Üniversitesi basın sözcüsü Stephanie Lenoir, yaptığı açıklamada Türkiye’de gelişen olaylar sebebiyle Türkiye’deki bütün görevleri iptal ettiklerini doğruladı. Lenoir, önümüzdeki dönemin ilk yarısında da değişim projesi kapsamında Türkiye’ye gidecek öğrencilerin programlarını da iptal ettiklerini ifade etti. Önümüzdeki dönemde 19 öğrencinin bu kapsamda Türkiye’ye gitmesi bekleniyordu. Lenoir, bölgedeki durumu bildiklerini ve risk alamayacaklarının da altını çizdi.
 

Benzer konular

Üst