Belçika polisi bir Türkü kalbinden vurdu.

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Katılım
16 Nisan 2013
Belçika'nın Verviers bölgesinde bir Türk vatandaşı polis tarafından vurularak öldürüldü.

Hayatını kaybeden Cemil Kaya adlı Türk vatandaşın 45 yaşında oldu belirtildi.

Türk nüfusunun yoğun olduğu bölgelerden biri olan Verviers'te, Belçika polisinin sokak ortasında Türk bir vatandaşı silahla vurarak öldürdüğü öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Türk vatandaşanın cinnet halinde elinde bıçakla sokaktayken polisi tehdit ettiği bildirilirken, polisin de tehlike teşkil ettiği sebebiyle şahsı vurduğu aktarıldı.

Polisin bir el ateş ettiği ve vatandaşı göğüs kafesinden vurduğu öğrenildi.

Hürriyet
 
Elinde biçak olmasini birakin, süpheli kisinin elini cebine atmasi halinde bile gözünü kirpmadan beyninden vurur Avrupa polisi.

Bizde ise çapulcular ve iktidar karsiti birtakim kisilerin baskisi ve bunlara arka çikan muhalefet partileri yüzünden, birakin biçakli kisiyi, silah ile etrafina rastgele ates eden veya molotof kokteyli atan adama bile müdahale etmeye çekininir hale geldi zavallilar.
 
Belçika’nın Verviers kentine bağlı Spintay beldesinde dün ( 07/01/2015 ) saat 11:00 sularında meydana gelen olayda, psikolojik rahatsızlığı olduğu söylenen Cemil Kaya’nın, elindeki bıçakla intihar etmek isterken, ihbar üzerine gelen polislerin müdahelesi, 45 yaşındaki Nevşehir Kozaklı ilçesine kayıtlı Cemil Kaya’nın ölümü ile sonuçlandı.

Polisin bir el ateş ederek kalbinden vurduğu Cemil Kaya olay yerinde hayatını kaybetti. Evli ve dört çocuk babası olan 45 yaşındaki Cemal Kaya’nın ölümü yakınları ve Türkler arasında büyük üzüntüye sebep olurken, Brüksel Başkonsolosu Ali Barış Ulusoy, olay yerine giderek incelemelerde bulundu ve aynı zamanda Cemil Kaya’nın evine taziye ziyareti gerçekleştirdi.

Brüksel Başkonsolosu Ali Barış Ulusoy, olayla ilgili ailenin arkasında olacaklarını söyleyerek, konunun sonuna kadar takipcisi olacağız dedi.

Brüksel Başkonsolosu Ali Barış Ulusoy, Twitter hesabında olayla ilgili bir açıklama yaparak, “Psikolojik rahatsızlığı olduğu bilinen Cemil Kaya’nın elindeki bıçakla intihar etmek isterken, ihbar üzerine gelen polislerin müdahalesi sonucunda yaşanan münakaşada, bir polisin tabancasından çıkan kurşunla Cemal Kaya’nın hayatını kaybettiği anlaşılıyor.

Cemil Kaya vakası hakkında savcılık soruşturma başlatmış durumda. Federal polis de ayrı bir idari soruşturma açıyor ve aynı zamanda telefonla görüştüğüm Verviers Belediye Bşk. Marc Elsen, Cemil Kaya’nın ölümünü trajik olarak niteledi, Türk toplumuna taziyelerini bildirdi diyerek, konunun sonuna kadar takipcisi olacaklarını söyledi” sözlerini yazdı.

Kaynak: belemturktv.com
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri