Foto Galeri Dünyanın En Tuhaf 10 Oteli

Tatil ve konaklama kelimeleri yan yana geldiğinde akla 5 yıldızlı otellerin, butik pansiyonların ya da kamp çadırlarının geliyor olması son derece doğal. Ancak biraz maceracıysan ve sağlam bir hayal gücüne de sahipsen, konaklama konusunda sınır tanımıyor olman da muhtemel. Eğer öyleyse aşağıdaki liste aklını başından alabilir zira kayaya sabitlenmiş portatif yataklardan denizin orta yerindeki kaleye, bu listede yok yok.

Boeing 727 Uçak iskeleti, Kosta Rika​

hotel-costa-verde.jpg

Fotoğrafta gördüğünüz çılgın otel aslında 1965 model bir Boeing 727'nin içi boşaltılmış gövdesi. Şu anda Costa Verde Oteli'nin bir parçası olarak hizmet veren gövde bir zamanlar Güney Afrika ve Kolombiya'da yolcu taşıyordu. Klimalı iki oda ve bir suit içeren 727'nin okyanus manzaralı harika bir de terası var. Birçoğumuzun çocukluk hayallerini süsleyen bu uçak teması, uçuş korkusu yaşayanlar için bir kabus olabilir tabii.

Hotel Kakslauttanen, Finlandiya​

hotel-kakslauttanen.jpg

Kuzey ışıklarını seyrederken iliklerinize kadar donmanıza gerek yok. Sıcacık cam iglonuzda uzanıp, vahşi doğanın ve renkli kuzey gecelerinin keyfine varabilirsiniz. Hotel Kakslauttanen, Aurora Borealis sezonunun başladığı ağustos ayının üçüncü haftasından nisan sonuna kadar açık. Fakat unutmamanız gereken bir şey var: Eğer siz camın arkasını görebiliyorsanız, başkaları da içerisini görebilir.

Yüzen ev, Londra​

peki-nereye-park-edece_iz.jpg

AirBnb'nin tanıtımı için kullanılsa da, bu orada konaklayamayacağınız anlamına gelmiyor. Şirket geçen yıllarda 18-23 Mayıs arasında bu sıra dışı evi konaklamaya açtı. İki oda, bir salon ve bir tuvaletten oluşan yüzen evin bahçesindeki mor salkımlar da bahçeye ayrı bir hava katıyor.

Kuş yuvası, İsveç​

isve_-teki-l_ks-ku_-yuvas.jpg

İsveçli mimar Bertil Harström'ün tasarımı olan lüks ev, dört konuğu aynı anda ağırlayabiliyor. Kuzey İsveç'te lüks konutlar tasarlayan Harström'ün Lule Nehri vadisinde yarattığı bu evin merdiveni de kullanıldıktan sonra içeri toplanabiliyor ve doğal görünümünde mümkün olduğunca az değişiklik gözlemleniyor.

Beton kanalizasyon borusu, Almanya​

das-park-hotel.jpg

Bir sifon sesi duydunuz mu? Aslında size öyle gelmiş olmayabilir çünkü içinde rahat bir gece geçirmek için kiraladığınız bu oda aslında bir kanalizasyon borusu. Almanya'nın kuzeyinde yer alan Essen'deki Das Park Hotel'de betondan dökülmüş dev boru parçaları yeniden dekore edilmilş ve pratik otel odaları haline getirilmiş. Otelin bir ilginç yanı da, oda fiyatlarının tamamen "gönlünüzden ne koparsa" felsefesine göre belirlenmesi. Konaklamak isteyen müşterilerin, daha önceden alacakları rezervasyon kodu ile odalarına yerleşmeleri mümkün.

İnsansız kale, Britanya​

insans_z-kale.jpg

İngiltere'nin güneyindeki Wight Adası'ndan yaklaşık 1 kilometre açıkta bulunan eski bir 19. yüzyıl deniz kalesi, bugün dünyanın en tuhaf konaklama mekanlarından biri olarak hizmet veriyor. Zamanında Fransızların yapacağı olası bir saldırıyı önceden gözlemleyebilmek için inşa edilen 7 dönümlük kale, bugün ziyaretçilerin kite sörf, jet ski ve kano ile keyifli vakit geçirebileceği bir otel olarak kullanılıyor. 200 kişinin aynı anda konaklayabileceği otelde iki gecelik konaklama paketi kişi başı yaklaşık 535 dolar. Ücrete, transferler, yemek, karşılama içkisi ve bütün etkinlikler dahil. Hiç fena değil...

Kaya kampı, Galler​

maceraseverler-i_in-en-ideal-otel.jpg

Eğer tatilde güvenliğe önem veren biriyseniz burayı şimdiden unutun. Ama adrenalin benim yaşam biçimim diyorsanız hemen yerinizi ayırtın. Gaia Adventures tarafından işletilen uçurum otelinde, dimdik bir kayalık yüzeye sabitlenmiş ve zeminden 65 metre yukarıda bulunan portatif yataklarda konaklamak hayatınızın macerası olabilir. Tek yapmanız gereken biraz sakin olmak; en azından olmayı denemek.

Ağaç çadırları, Almanya​

bavyera-romantizmi.jpg

Bavyera'da tamamen havada asılı duran bu ağaç çadırlarda konaklamak için Hochseilgarten Hoellschlucht şirketi ile bağlantıya geçmeniz yeterli. Şirketin bundan başka, el yapımı iglo veya uçurum yüzeyi gibi farklı konaklama seçenekleri de mevcut.

Aqua Dome, Avusturya​

hayaller-aqua-dome.jpg

Aqua Dome, Avusturya Alpleri'nde konumlanmış olan bir spa, sauna ve termal tesisi. Otelde konaklayanlar hemen yanıbaşındaki kayak tesislerinden de yararlanabiliyor.

"Sweet Willy", Idaho, ABD​

farkl_-konaklama-fikirleri.jpg

Idaho'daki bu köpek şeklindeki konaklama tesisini 1997 yılında Dennis Sullivan ve Frances Conklin motorlu testerelerini kullanarak inşa etmişler. Yaklaşık 10 metre boyundaki dev av köpeği bir sanat eseri mi, değil mi, karar sizin.

Kaynak: Akla Hayale Gelmeyecek Oteller!
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Dünyanın en tuhaf kaybolma olayları
 • BULUT
 • BULUT,
 • Ansiklopedi
 • 0    5K
Dünyanın Yaşayan En Büyük Canlı Organizması Nedir?
 • Ugur
 • Ugur,
 • Genel Kültür
 • 1    58
Icon Of The Seas - Dünyanın En Büyük Yolcu Gemisi
 • Ugur
 • Ugur,
 • Ansiklopedi
 • 1    176
Dünyanın En Pahalı Enstrümanı - Stradivarius Kemanları
 • Ugur
 • Ugur,
 • Genel Kültür
 • 0    4K
Geri