İnek Şaban İçin Suç Duyurusu.

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Katılım
16 Nisan 2013
483.jpg


Antalya'da bir işçi emeklisi mübarek aylar alaya alınıyor gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. İşçi emeklisi, "Şaban ismine yakıştırılan sıfatlardan rahatsızım" dedi.


Antalya'da, işçi emeklisi Orhan Erezkaya, mübarek ayların isimlerinin önlerine ve arkalarına takılan lakap ve yakıştırmalar sebebiyle aşağılandığı ve insanların çocuklarına özellikle Şaban ismini koyamadıkları gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Yıllarca yurt dışında işçi olarak çalıştıktan sonra Türkiye'ye dönen emekli Orhan Erezkaya,(55), mübarek isimlere yapılan ve hakarete varan yakıştırma ve tiplemelerle itibarsızlaştırılmaya çalışıldığı gerekçesiyle soluğu Cumhuriyet Savcılığı'nda aldı.

ŞABAN ADIYLA ALAY EDİLİR OLDU

Antalya Cumhuriyet Savcılığı'na dilekçesini veren Orhan Erezkaya, yıllardır özellikle Şaban ismine karşı bilinçli bir itibarsızlaştırma, gözden düşürme ve aşağılama çalışması olduğunu, televizyonlarda gösterilenİnek Şaban tiplemesi sebebiyle insanların artık çocuklarına Şaban ismini koymadıklarını, koyanların da değiştirme yoluna gittiklerini söyledi.

ŞABAN İSMİNE YAKIŞTIRILAN SIFATLARDAN RAHATSIZIM

Şaban'ın Türkiye'de artık, aptal, geri zekalı, seviyesiz ve patavatsız sıfatlarının hepsini içine alan bir lakap haline getirildiğini söyleyen Erezkaya, şöyle konuştu: "Bundan ciddi olarak rahatsızım. İnsanlar ismi Şaban olan kişilerle dalga geçebilir bunlar fevri olaylardır. Ancak, medya aracılığıyla milyonlara halen İnek Şaban tiplemesinin ısrarla izletilmesi ve sürecin devam ettirilmesi, gelecek yıllarda Şaban isminin tamamen ortadan kalkmasına sebep olacaktır. İki hafta sonra mübarek üç aylar girecek. Eskiden insanlar çocuklarının doğumunun üç aylara gelmesi halinde sevinir, erkek çocuklarına Şaban, Recep ve Ramazanismini verirlerdi."

RECEP İVEDİK FİLMİNİN DURUMU ORTADA

Asıl mücadelesinin İnek Şaban tiplemesi üzerine olduğunu ancak İvedik filmleri sebebiyle Recep ve Tatar Ramazan filmi sebebiyle Ramazan ismine de hakaret edildiğini söyleyen Orhan Erezkaya, şunları söyledi: "Recep İvedik'in durumu ortada, birileri kafasında insanlık dışı bir karakter oluşturup ismini Recep koymuş. Tatar Ramazan da bir katil, devletine, kanunlara karşı çıkmış. Ve böyle bir insan kahraman olarak örnek olarak anlatılıyor."

İNEK ŞABAN FİLMİNİ TARİHE GÖMMELİYİZ

Orhan Erezkaya, henüz resmi bir avukatının olmadığını ancak kendisine inanan avukatların bu konuya müdahale olmasını beklediğini belirterek sözlerini şöyle tamamladı: "Yüzde 98'i Müslüman olan Türkiye'de bana destek verecek avukatlar olduğunu biliyorum. Bu sadece benim değil, bütün Türkiye'nin mücadelesi olmalı. İnek Şaban filmini tarihe gömmeliyiz."


Haber365
 
Sadece Saban ismi degil,diger kullanilan isimlerede bakilmasi ve ne kadar guzel anlamlari olduklarinin gorulmesi lazim.Ne yazikki bu guzel isimleri hic kimse cocuklarina yakistirmaz oldu.
 
neden acaba ?
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
İnek Şaban ve Hababam Sınıfı'nın Gerçek Hikayesi
 • Ugur
 • Ugur,
 • Sohbet Odası
 • 2    22K
Şaban Ayında Yapabilecekleriniz
 • R
 • RabbineTevekkulEt,
 • Dini Konular
 • 0    1K
Şaban ayının son pazartesi orucu
 • deniz feneri
 • deniz feneri,
 • Dini Konular
 • 1    4K
Geri