Üst
Haydi buyurun 299 Euroya Kandil Turu!

Haydi buyurun 299 Euroya Kandil Turu!

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan

466.webp

Barış sürecinin tamamlanmasıyla birlikte Kandil'deki doğa güzellikleri ve mağaralar turizme açılabilir. İddianın sahibi Baracuda Tur'un sahibi Cem Polatoğlu. Bölgede 2gece-3 günbir 'Kandil turu' düzenlenebileceğinibelirten Polatoğlu maliyeti dehesapladı: 299 euro..

Pearl Harbor Amerika'nın, NormandiyaFransa'nın, Bekaa Lübnan'ın turistik merkezioldu, sıra Kuzey Irak'taki Kandil'e geldi. Turimzciler, gelecekte bunun olabileceğinibelirterek, 3 günlükbir Kandil turununmaliyetini 299 euro olarak hesapladı. Barışsüreciyle birliktetarihi 8 Mayıs olarakaçıklanan 'çekilme'nin ardından, Kandil deKuzey Irak'ın turistik merkezi olarak,turizmcilerin radarına girecek. Geçmişte bunun örneklerine sıklıkla rastlandığını belirtenBaracuda Tur'un sahibiturizmci Cem Polatoğlu, "Almanya, Avusturyave Çek Cumhuriyetinde zamanın toplama kampları bugünün en çok ziyaret edilen turistik bölgeleriyse, NormandiyaFransa'nın, Pearl Harbor Amerika'nın, Bekaa Lübnan'ın,ÇanakkaleTürkiye'nin en turistik bölgelerinden biriyseyarın Kandil'in de Kuzey Irak'ın en turistikbölgesi olmayacağını kim iddia edebilir?" dedi.

KÜRTAJ GÜNDEM OLMUŞTU

"Acentamız operasyon departmanının yaptığı hesaplamalara göre; Kuzey Irak ve Kandil'e yapılacak 3 günlükbir tur 299 euro olarak satışa sunulabiliyor" diyen Polatoğlu, şöyle devametti: "Ancak böyle bir tur yoktur. Geçmişte de kürtaj yasaklanırsa, kürtaj turları başlayabilir dediğim için izin belgemi sorgulamadan iptal etmişlerdi. Umarım bunu da düzenleniyor zannedip yine aynışeyi yapmazlar."

PROGRAM BİLE HAZIR

1. GÜN: İSTANBUL-ERBİL
Havalimanında buluşma. THY seferiyle Erbil'e uçuş. Otele transfer. Dahasonra yapılacak olanpanoramik şehir turumuzda görülecek yerlerarasında Kaleiçi, Tophane, Sarayve Takya mahalleleri, Tekstilmüzesi, Shanidar ParkveSanat Galerisi, Kayseriya çarşısı bulunuyor. Akşamyemeğivegecelemeotelde.

2. GÜN: ERBİL-KANDİL
Sabahkahvaltısındansonraözel otobüslerle Kandil'e hareket. Kandil'e varışta 5 yıldızlı mağaraya varış veyerleşme.

3. GÜN: KANDİL-ERBİL-İSTANBUL
Kandil kırsalında alınacakolansabahkahvaltısının ardından İstanbul'a hareketve turun

CEHENNEM VADİSİ MERKEZ OLABİLİR

BUGÜN Kandil Dağı ve etrafını bilen çok fazla kimse yok. Sadece PKK'nın üst yönetimiyle röportaj yapmak için bölgeye giden gazeteciler bölgeyle ilgili izlenimlerini paylaşıyor. Fakat bölgenin doğasının turizme de oldukça uygun olduğu biliniyor. Olası bir tur programında bölgedeki Cennet ve Cehennem Vadilerinin yanısıra sayıları yüzleri aşan mağaralar turların en dikkat çeken ayrıntıları olabilir.

ATEŞKES GAP TURLARINI BİLE PATLATIYOR

BARIŞ sürecinin başarıyla tamamlanması en çok Türkiye'deki turizmcilerin işine yarayacak. Bugün bile terör örgütünün silah bıraktığı dönemlerde tur şirketlerinin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne yönelik turlarında patlama yaşanıyor. Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde Akşam'a konuşan Jolly Tur Kültür Turları Müdürü Kerem Gökçe şu ifadeleri kullanmıştı: Ateşkes olduğu dönemde haftalık 10 otobüslük tur yapmaya başlamıştık. Ateşkes bittikten sonra bayram dönemlerinde ise ancak 2 otobüs kaldırıyorduk. 1960'larda Cizre'de ABD'liler kamp yapıyordu. Turizm hareketi sadece iç turizmle sınırlı kalmaz. Barış sürecinde sona ulaşırsak Avrupa, Amerika ve Uzakdoğu'dan ciddi talep olur."

BARZANİ İNŞAATA ŞİMDİDEN BAŞLADI
Bölgede ki turizm faaliyetleri aslında şimdiden hareketlenmeye başladı. Dün Takvim Gazetesi'nde yer alan bir habere göre Mesut Barzani'nin yeğeni Şeyh Şirvan Barzani, Kandil'in karşısındaki Korek Dağı'nı tatil cennetine çevirdi. Korek Telekom'un da sahibi olan Barzani, Korek Dağı'na yatırım için 60 milyon doları gözden çıkardı. Şeyh Şirvan Barzani, 3 bin 200 metre yüksekliğindeki Korek Dağı'na 5 yıldızlı bir tatil köyü inşa ettirmeye başladı. Kandil Dağı manzaralı bölgeye, 240 villa, otel, teleferik, dağ restoranı ve kayak üssü yapıldı. "
 
valla sıradan bir dağ. görülecek yeri yok. ama havası temizdir kesin :)
 
Gezi bitip otele donunce temsili dusman kuvvetleri ve Pkk kuvetleri gosteriside enteresan olurdu yani.Allah bunlari bildigi gibi yapsin baris baris diyorlar en ufak firsatta

binlrce kisinin olumune yol acan bir orgutun magaralarini bile tanitim ve turistik amacli kullanmak istiyorlar.
 
Geri