İngilizler CHP-MHP-HDP’ye kötü örnek oluyor

MURATS44

topragizbiz.com
İngiltere'deki seçimleri kaybeden muhalefet liderlerinin istifası sonrası gözler CHP, MHP ve HDP liderlerine çevrildi.
ingilizler-chp-mhp-hdpye-kotu-ornek-oluyor-1431102010-4009.jpg

İngiltere'de siyasi parti liderlerinin istifalarının ardından Türkiye’de ise gözler 12 kez seçim kaybeden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve 5 kez seçim kaybeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na çevrildi.

Bahçeli, Kılıçdaroğlu ve Demirtaş en büyük yenilgisini Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan karşısında almıştı.

52 DAKİKADA 3 PARTİ LİDERİ İSTİFA ETTİ​

İngiltere'de Cameron’un seçimlerden zaferle çıkması sonrasında yenilgi yaşayan İşçi Partisi lideri Ed Miliband’ın istifa etti. Miliband’ın kararından hemen sonra, milletvekili seçilemeyen UKIP lideri Nigel Farage de görevinden istifa etti.

Farage’ın ardından Liberal Demokratlar’ın lideri Nick Clegg görevinden ayrıldığını duyurması dünyada büyük yankı buldu.

“YÜZSÜZ ŞEKİLDE KOLTUKLARINDA OTURUYORLAR”​

Bahçeli ve Kılıçdaroğlu’nun 10 Ağustos’taki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kaybetmesi parti içerisinde de büyük eleştirileri beraberinde getirmişti. CHP Parti Meclisi Eski Üyesi Korkmaz Karaca, CHP ve MHP’nin yaşadıklarının rezalet ve skandal olduğunu belirterek, “10 seçim üst üste kaybetmiş Devlet Bahçeli, 5 seçim üst üste kaybetmiş Kemal Kılıçdaroğlu halen koltuklarında oturmaya çalışıyor ve yüzsüz bir şekilde seçimin galibi olduklarını söylüyorlar” dedi. “Diren matematik, diren matematik, diren dört işlem diyorum” diyen Kormaz Karaca, “Dört işlem kan ağlıyor. Ortada hiçbir şekilde bir başarı yok ama başarılı olduklarını söylüyorlar. 14 parti bir araya gelmiş bunların aldığı oy oranı yüzde 38, karşılarında tek olarak Recep Tayyip Erdoğan ise yüzde 52’i oy almış. Buna rağmen kazandıklarını söylüyorlar. Yüzsüzlük ancak bu kadar olur. Partililer de bu kadar başarısızlığa rağmen sessizliğini koruyorsa onlar da demek ki hallerinden memnun” ifadelerini kullanmıştı.

“7 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN SONUÇLARI MERAKLA BEKLENİYOR”​

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerin sonuçları da şimdiden merak edilir duruma geldi. İngiltere’den gelen istifa haberleri sonrasında yapılacak olan 7 Haziran seçimlerinde ise MHP ve CHP Genel Başkanlarının seçimi kaybetmeleri durumunda istifa edip etmeyeceği ise merak konusu oldu.

DAVUTOĞLU BIRAKIRIM DEDİ​

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde her seçimde “Birinci parti olamaz isek bırakırım” demişti. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu da 7 Haziran seçimlerini kazanamazsam bırakırım yönünde açıklamalar yapmıştı.

MUHALEFETTEN SES YOK​

Ancak CHP, MHP ve HDP Genel Başkanlarından yani Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Demirtaş’tan henüz bu yönde bir açıklama gelmedi.
 

MURATS44

topragizbiz.com
Koltuk mu bırakmaz yoksa maşası oldukları eller mi bırakmaz bilinmez. Her türlü yüzsüzlüğü göze alarak bu yerlere getirilmişler. Birileri ne derse onu yaparlar.
 
Üst