• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

İşte zehirli ayakkabılarda Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar Bunları sakın almayın!

Kaptan43

topragizbiz.com
#1
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli zehirli ayakkabılarlar ilgili açıklamalarda bulundu! İşte o açıklamalardan satır başları...

"Kanserojen kimyasal madde ithal eden ayakkabılarla ilgili yoğun şekidle takibimiz devam ediyor. Denetim sırasında orjinal ayakkabıların çekilmiş fotolarını kamuoyunda paylaştık. Tüketiciler bu ayakkabıları satın almış ise bakanlığımızla paylaşsınlar.


Gümrük ve Ticaret Bakanının Açıklaması

Biz 2 koldan bu ayakkabıların takibini sürdürtüyoruz ve bi kısmının izini bulduk. 24 farklı tipinden 12 tanesinin izine ulaştık ama ne kadarı satıldı ne kadarı stoklarda bunu bilmiyoruz. Ama nihai olarak bu ayakkabılar olduğuna karar vermek için tahlil sonuçlarını beklememiz gerekiyor.

Burada ihmal söz konusu. Bu ayakkabılar imha edilene kadar geçici depolarda muhafaza edilmektedir. Tabi bu depoların sorumlusu olan insanlar var. Tabi bu insanların sorumluluğu net bir şekilde ortadadır çünkü depoya giren çıkan mallardan bunlar sorumludur.

Konuyla ilgili çalışma başlattık 2 müfettişimizi gönderdik. Kırmızı et olayıyla bu olay benzerlikler gösteriyor. Biz kaçak et olayından sonra antrepo ve geçici depo olayını enine boyuna masaya yatırmıştık ve bir noktaya gelmiştik.

Bu depolara giren ve çıkan mallardan sorumlu olan kişilerin sorumlulukları ve kamunun denetim yetkisi ön plana çıkarılıyor ve kamera gibi teknik denetim getiriliyor.

Kaçakçılık gibi olayları sistem tespit edebiliyor bu çok güzel. Tabi bu ayakkabılar piyasaya sürülmeden baştan engellenmeydi. Ama alacağımız bu kararların etkili olacağını düşünüyoruz.

Bu tür olaylar olduğunda anında bakanlığımızın bilgilendirmesi bize çok büyük bir katkı sağlayabilir.


 

Reklam

Facebook