CHP'li vekil cenazede dans etti.

MURATS44

Super Moderator
Katılım
16 Nisan 2013
- CHP'li vekil Erdoğan'ı çok kızdırdı: Fatiha oku..

Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'li vekil Aylin Nazlıaka'nın Mersin'de katledilen Özgecan için dans etmesine çok kızdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Müteahhitler Birliği'nin ödül töreninde konuştu.

Burada yaptığı konuşmasında okuduğu üniversiteden minibüsle evine dönerken, minibüs şoförü tarafından vahşice katledilen Özgecan Aslan için CHP\'li vekil Aylin Nazlıaka'nın sokakta dans etmesini de eleştiren Erdoğan duygularını şu sözlerle dile getirdi;

''Bunlar kendi ülkesine, kendi milletine, kendi insanının değerlerine, kültürüne o kadar uzaklar ki geçtiğimiz günlerde hunharca katledilen Özgecan'ımızın ölümünü dans ederek güya protesto ediyorlar. Bu ne biçim iştir. Önce sen biliyorsan bir Fatiha oku. Bilmiyorsan bir rahmet dile. Ailesine bir başsağlığı dile. Dans ediyor. Bunum bizim kültürümüzdeki yeri nedir? Adeta sanki o ölümden zevk alıyor, bu anlama gelir.''

Bu nasıl bir kafa. Nasıl bir zavallı zihniyet. Böyle acizlik böyle saçmalık olmaz artık. Sözde vekil. Sözde milleti temsil ediyor. Hepsi bu yaratık gibiyse işimiz var demektir. Bir insan dinden bu kadar mı uzak olur. Mensubu olduğu sözde partinin genel müdürü bunu eleştirip , bu yatığının yanlış olduğunu söyleyemiyormu? Dansederken de, yüzünde gülümseme var. İşte verdiği destek. İşte içler acısı ağlanacak rezil durumu. İşte taşıdığı zihniyet. Yazıklar olsun. Çok çok yazık...

Bu partiyi destekleyenler bu karacahilin yaptığına ne diyecek acaba? Kendisi ölürse başkalarıda bunun cenazesinde göbek atar.
 
Yazacak o kadar çok sözüm varki bunlara, eger yazarsam yer yerinden oynar ve konu çöpe gider.
Bu yüzden, hiçbir sey yazmak istemiyorum....................
 
anlayan anladı usta. Çöpe gitmesin diye bende kısa kestim. Gerçekten acıyorum bunlara. gerçekten bu ülkede böylelerinin olması çok kötü. Bu kafayla bu memleketin idaresine adaylar. Halimiz böyle işte. :)
 
Aylin Nazlıaka, Hürriyet Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, "14 Şubat Cumartesi günü etkinlik Özgecan için düzenlenmiş değildi; orada dans edilmesinin nedeni Özgecan’a ilişkin bir anma değildi. Orada her yıl olduğu gibi bir etkinlik düzenlendi. Dünyada ve Türkiye’de her gün bir kadın katliamı olduğu için de 14 Şubat sembolik anlamıyla da evrensel bir gün olarak seçilmiştir. Ama dansa odaklanmak bu konuyu çarpıtmak, tartışmayı özünde uzaklaştırmak için seçilen yoldur. Ama bu oyun tutmaz" dedi.

Kaynak: cnnturk.com
 
Yapılamayacak bir tek değerlendirme şekli var. Onu da Kılıçdaroğlu yaptı. Diyor ki, insanlar işsiz olursa, işsizlik psikolojisiyle bunun hıncını ya eşinden çıkarıyor ya çocuğundan çıkarıyor ya da sokakta gördüğü bir kadından çıkarıyor. Bu konuyla ilgili yapılacak olan bütün analizleri sıraladığınızda en son sırada yer alamayacak bir açıklama. Bunu niçin yapıyor? Mesele Özgecan kızımızla ilgili bir değerlendirme yapmak değil. Vahşetle ilgili bir analiz yapmak değil. Mesele bunun yanında bir fırsat bulup Ak Parti'yi eleştirmek. İşsizlik konusunu eleştirmek. Peki, işsizlik açısından baktığımız zaman Türkiye'nin durumu dünyada vahim bir durum mudur?


bu da kılıçdaroğlunun yorumu? Vahşetin nedeni işsizlik ve psikolojinin bozuk olması. Ne diyelim ki daha.
 
İşsizliğin suç oranını arttırdığı doğrudur fakat Özgecan'ı vahşice katleten insan müsfettesi sapık yaratık işsiz değildi ki.

Ayrıca siyaler birbirleriyle didişmek yerine memleket menfaatine yararlı işler için uğraşsalar Türkiye'nin önüne kimse geçemez. En ufak bir konuda hükümet ve muhalefet birbirlerine saldırıyor. Bu şekilde hem ülke zarar ediyor hem de partileri destekleyen seçmenler arasında kutuplaşmalar oluyor. Gün geçtikçe ülkenin milli birliği zayıflıyor. Allah sonumuzu hayır etsin...
 
Seçmenler arasındaki kutuplaşmayıda, herşeyde kendine pay çıkaran , en ufak pürüzde hemen hükümete saldıran, başkalarının acısıyla bile olsa hükümeti karalayıp ülkeye zarar verecek ne varsa herşeyi destekleyen parti ve liderleri yüzündendir. Yapılan doğruları bile sanki çok büyük bir hataymış gibi ballandırıp anlatan haddini bilmeyen insanlar yüzünden birlik ve beraberlik her gün biraz daha zedeleniyor. Bunun bir çok örneğini gördük. son günlrdeki vahşet konusunda bile , hükümeti suçlayacak kadar bahtsız ve cahil bir lider ve ona bakıp hükümet olma sevdasıyla yanıp tutuşanların suçu. Kendileri başbakan olsunlar da memleket yanmış, seçmenler birbirine girmiş, ülke batmış ..... umurlarında bile değil.
 
Özgecan ın mekanı cennet olsun.Ailesine Allah'ım sabırlar versin, acı büyük kimsenin başına vermesin yüce yaradan. Ateş düştüğü yeri yakar başına gelmeyen bunu yaşamayan bilemez, ama dışardan uzaktan konuşmak çok kolaydır biri dans eder biri onun diniyle ilgili açıklama yapar ve vs. yazık.

Ve bu konu üzerinden siyaset yapanları da alkışlıyorum, çok duyarlı toplumuz hangi çizgiyi hangi yolu kendimize çevirecegiz çok iyi biliyoruz afferin bizee büyük büyük aferin.

( Özge can sadece vahşice öldürülenlerden birtanesi )
 
Galiba duymak istedigimiz seyler kulagimiza fisildadiginda, dogrulugunu bile arastirmaya gerek duymadan inaniyoruz.

Evet belki zamanlama olarak CHP'li vekil Aylin Nazlıaka'nın yaptigi yanlis bir davranisti, zira vahsice yapilmis bir cinayetin, herkez tarafindan lanetlendigi günlerde sokaga çikip dans etmek gerekmezdi. Fakat gerçegi bilmeden, CHP'li vekil Aylin Nazlıaka'nın sokakta dans etmesini, Özgecan cinayetini protesto etmek amaciyle yapmis gibi göstermeye ve suçlamaya kimsenin hakki yoktur.

Ben AKP tarftariyim ve politikalarini begenmedigim CHP'yi günahim kadar sevmem.Fakat haberi çarpitanlarin gazina gelip (Ben dahil), hiçbir ön arastirma yapmadan CHP'li vekil Aylin Nazlıaka hakkinda suçlayici cümleler kuran Cumhurbaskani'miz Erdogan'i haksiz buluyorum ve özür dilemesini beklerim.

Ayni sekilde, Erdogan'in yabanci bir ülkede çocuklara verdigi boyama kitabinin kapagini photoshop yoluyla degistirerenlerin gazina gelen Kiliçdaroglu, haksiz yere Cumhurbaskani'na haksiz yakistirmalar yapti ve gerçegi ögrenmesine ragmen çikip özür dilemedi.
 
Konuyu okuyunca hiçte şaşırmadım.
yukarda Kemal Kılıçdaroğlu'nun yorumunu eklemiş. Eylül arkadaş canırım chp patili.
Yapılamayacak bir tek değerlendirme şekli var. Onu da Kılıçdaroğlu yaptı. Diyor ki, insanlar işsiz olursa, işsizlik psikolojisiyle bunun hıncını ya eşinden çıkarıyor ya çocuğundan çıkarıyor ya da sokakta gördüğü bir kadından çıkarıyor. Bu konuyla ilgili yapılacak olan bütün analizleri sıraladığınızda en son sırada yer alamayacak bir açıklama. Bunu niçin yapıyor? Mesele Özgecan kızımızla ilgili bir değerlendirme yapmak değil. Vahşetle ilgili bir analiz yapmak değil. Mesele bunun yanında bir fırsat bulup Ak Parti'yi eleştirmek. İşsizlik konusunu eleştirmek. Peki, işsizlik açısından baktığımız zaman Türkiye'nin durumu dünyada vahim bir durum mudur?

Böylesi br durumda hükümeti eleştirerek suçu işsizlikte bulan bir lider. Sanki bütün işsizler psikolojik travma geçiriyorda hepsi potansiyel tehlike. Böyle anlarda herkesin parti gözetmeksizin birbirine destek olması gerekiyorken , açılan konuyu eleştirmek bence yanlış. Gerçekleri görmek konuyu hemen siyasi platforma taşıyorsunuz , yazık , aferin gibi kelimelerle reddetme çabasıdır ki,,,, özgecan sonuçta bir can'dır. Onun gibi herkes bir can ve herkesin yaşamaya hakkı var. Neden inkar ediyoruz ki?
Bir can gitmiş , vahşice bir cinayete kurban gitmiş , lider özelliği taşıyan insanlar daha aklı selim yorumlar yapacağı yerde hemen hükümete saldırıyor.

asıl yazık başta bu beyanatı veren liderde , diğeri de onun bu deyimini destekleyip gerçeklerin ifade edilmsine edebi yorum katanlara. asıl büyük aferin de, böyle bir anda kendine pay çıkaran parti lideri ve ona destek olanlara.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
CHP'li vekil darbeci komutan gibi konuşursa...
 • MURATS44
 • MURATS44,
 • Sohbet Odası
 • 0    3K
Chp'li vekil adayının itirafı : Savaşımız islam'la....
 • MURATS44
 • MURATS44,
 • Video Galerisi
 • 6    6K
chp yürüyüşünde fotoğraf netleşiyor
 • deniz feneri
 • deniz feneri,
 • Güncel
 • 1    2K
Geri