Sohbet Güneş Doğudan, Terör Batıdan Yükselir - Ahmet ANAPALI

MURATS44

Super Moderator
Katılım
16 Nisan 2013
Avrupa ülkeleri, kendi topraklarındaki en ufak saldırıdan dolayı OHAL ilan ederken, Türkiye’deki terörü kınayan hiçbir eyleme izin vermiyor ve terörü destekliyor.
Güneş Doğudan, Terör Batıdan YükselirFarkında mısınız Avrupa da herhangi bir yerde bir adam bir silahı eline alıp bir yere girse ve üç kişiyi öldürse hemen toplumsal ve siyasi refleks devreye girer ve anında “sıkıyönetim” devreye girer.

Meselâ, Paris’te toplumu sarsan bir terör olayından sonra ir anda sıkı yönetimler ilan edildi, sosyal medyaya ağır sansürler uygulandı, on bin asker bir günde Paris’in göbeğine indirildi, yüzlerce eve ani gece baskınları yapıldı ve yüzlerce kişi tutuklandı, ifadeleri bile alınmadan bir sürü insan öldürüldü. Ancak Fransa’da ya da başka bir Avrupa ülkesinde kimse katil devlet ya da Diktatör Holand diye bağırmadı. Yani bizim ülkemize has ve bizim ülkemizin dışında başka hiçbir ülkede eşine rastlayamayacağımız saflık sosu ile süslü bir ihanet metodunu kimse benimsemedi.

Netice itibari ile Avrupa’da bu kadar tepkinin oluşması teröre değil, terörün kendisini vurmasınadır. Zira G20 zirvesinde Rusya Devlet Başkanı Putin’in geçen günde ABD başkan adayı Trump’un da dile getirdiği gibi terörü bizzat batılı küstahlar silahlandırıyor. İşte bu barbar batılının Ortadoğu diye isimlendirdiği bizim tabirimizle “Mezopotamya” bölgesinde her gün onlarca teröristlerce yapılan katliamdan dolayı yüzlerce insan ölüyor. Terör faaliyetleri kendinde olduğunda ortalığı inleten batı, bu durum karşısında dut yemiş bülbüller misali dilleri “LÂL” kesiliyor. Paris’te öldürülen insan sayısı bizim coğrafyamızda hemen hemen her hafta öldürülüyor da bu kimsenin umrunda olmuyor.

Şimdi ortada ciddi bir sıkıntı ve cevaplanması gereken bir soru var?

Madem ki bütün dünya bu terör belasından bu kadar muzdarip o halde kim azdırıyor verdiği silahlarla bu kadar semizlendiriyor bu terör belasını?
Cevabı oldukça basit; vahşi ve kan emici Avrupa’nın bîzatihi kendisi…

Öldürmek, maddeci Batı’nın alın yazısı. Ama sürekli başkalarını öldürmek. Amerika’nın Irak’ı özgürleştirirken(!) bu duruma karşı gelen Iraklıları “Hainler” diyerek öldürmesi gibi.

Batının terör tarihi çok eskidir ve 1. Haçlı Seferinden beridir bahanesi hep aynıdır; Barbar doğuya medeniyet götürmek. Rusya önce Afganistan’a şimdi Çeçenistan’a Amerika önce Vietnam’a şimdi Irak’a Avrupa topyekün Afrika ve Ortadoğu’ya hep medeniyet götürmüştür. Dünyaları boğacak kadar kan akıtarak… Engizüsyon mahkemeleri yüzyıllarca bilim adamlarını din adına kan havuzlarında yüzdürdü. Bahanesi hep aynı; İNCİL IŞIĞINDA BİLİM…

Ne tuhaf Terörü de tanımını da meydana getiren hep aynı merci Avrupa… barbar, vahşi, kan emici, vampir Avrupa…

Avrupa’nın terör listesi kabarık hem de çok kabarık.
*Tarih kitaplarına bir büyük adam olarak geçen ve Amerika kıtasını sözüm ona bulan Kristof Kolomb milyonlarca yerli Amerikalının ölümüne sebep oldu. BU TERÖR DEĞİL MİDİR?
*Hollanda, Portekiz, İspanya 200 senede Afrikada 20 Milyon insan öldürdü. BU TERÖR DEĞİL MİDİR?
*Belçika Kralı 3. Leopold’un emriyle barbar Belçikalılar kauçuk tarlalarında yüzbinlerce insanı katletti, yeteri kadar ürün toplayamayanların bileklerini kesti. Tam beş milyon Kongolu katledildi. Bu ülkede iyi çalışamayan köle Afrikalılar'ın kafaları kesilip Avrupalı tüccarların evlerine dekor olmuştur. BU TERÖR DEĞİL Mİ?
*Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı askeri birlikler yakın zamanda Veietnam’da ve Kamboçya’daki Ölüm Tarlalarında ciddi bir katliama imza attı. Hala bölgede yaşayan insanların hafızasında katil olarak yer aldı. BU TERÖR DEĞİL Mİ?
* Yine ABD ordusu on sene evvel Irak’ta bir büyük katliama girişti yüzbinlerce insanı
faili meçhul yaparak öldürdü, Ebu Gurayb gibi hapishanelerde binlerce insan öldü binlerce
kadın hamile bırakıldı. BU TERÖR DEĞİL Mİ?
*Fransa Cezayirde, Senegalde ve Gine’de sömürgeciliği kabul etmeyen binlerce, onbinlerce insanı yaktı, yıktı, yok etti. Kadınları kirletti. Bu durum Cezayirli Müslümanların hala hafızasında dipdiri duruyor. BU TERÖR DEĞİL Mİ?
*İtalya, Libya’da işgalci olarak kaldığı 50 sene zarfında öyle bir asimilasyona girişti ki bugün bebeler bile Libya’da İtalyanca bilir. Üstelik 1910 ile 1915 yılları arasında 25 bin insanı astı, kuşuna dizdi. BU TERÖR DEĞİL Mİ?
* Amerika'ya göç eden İngilizler, sömürge ideolojisini bu kıtaya da taşımıştır. Afrika kıtasından ABD üretim ekonomisine tam 20 milyon köle transfer edilmiştir. Köleliği kabul etmeyen böle halkını ise kılıçtan geçirmiştir. BU TERÖR DEĞİL Mİ?
* Avrupalı zenginler, Afrika çöllerinde o dönemde aslan avı yerine spor amaçlı insan avı'na çıkmıştır. Tam 10 milyon Kongolu toprağa gömülmüştür. Çalışmayanların, direnenlerin eşleri kaçırılarak rehin alınmış, tecavüze uğramış, öldürülmüş, kara kıtada madenler uğurna yeryüzünün en büyük SOYKIRIMI yapılmıştır. BU TERÖR DEĞİL Mİ?
*Almanların koca Avrupa kıtası üzerinde yaptığı vahşet zaten bilinen bir TERÖR DEĞİL MİDİR?
*Hollanda’nın ve İngiltere’nin kendilerinden binlerce kilometre ötesinde Asya’daki Baharat Adalarında gerçekleştirdikleri katliamlardan dolayı milyonluk insan yığını yok oldu gitti. BU TERÖR DEĞİL Mİ?
,,
Ah Avrupa Ahh. Terörü önce dünyaya sen yaydın. Sonra bu senin dışındaki dünyayı perişan etmesi için oluşturduğun terör belası dönüp dolaşıp bir gün seni vurunca bas bas bağırmaya başladın. Ne diyelim ilahi adalet…

Muhabbetle.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
1859 Güneş Fırtınası - Carrington Olayı
 • Ugur
 • Ugur,
 • Ansiklopedi
 • 0    264
Rüzgar ve Güneş
 • MURATS44
 • MURATS44,
 • Öyküler
 • 0    241
Olympus Mons - Güneş Sistemi'nin En Yüksek Dağı
 • Ugur
 • Ugur,
 • Ansiklopedi
 • 0    820
Güneş'in Büyüklüğü
 • MURATS44
 • MURATS44,
 • Ansiklopedi
 • 0    751
Geri