Sıla Yolu Sılayolu’ndan dönenler bu karardan olumsuz etkilenecek

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Geçtiğimiz haftalarda Avrupa’da bir çok ülke normalleşmeye yönelik adımlar attı ve korona tedbirlerini gevşetti. Ne yazık ki bazı ülkelerde vaka sayıları yine artış göstermeye başladı. Avrupa Birliği bu nedene Sırbistan’ı yeniden riskli ülkeler listesine aldı. Bu gelişme Türkiye’den yaşadığı ülkeye dönen Sılayolu sürücülerini olumsuz etkileyecek.Daha uzun sürecek


Bilindiği gibi AB ülkeleri sıkı sınır kontrolleri uyguluyorlar. Şimdi Sırbistan’dan gelenlerin riskli olarak görülmesiyle komşu ülkeler tedbirlerini daha da artıracaklar. Macaristan ve Hırvatistan’ın sınır kapılarındaki tedbirleri daha uzun süreceğinden, sürücülerin de bekleme süresi uzayacak.

Test süresine dikkat


Yolculuk süresi genel olarak artacağından Türkiye’de korona testi yaptıranların bunların sürelerini iyi takip etmeleri gerekiyor. Bilindiği gibi test isteyen bazı ülkeler bunların en geç 48 saat içinde yapılmış olmasını şart koşuyorlar. Yolculuk yapanların bu süreyi daima göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Bazı durumlarda sınır kapılarında kaybedilecek süreler, bu sürenin aşılması anlamına gelebilir.

Kaynak
 
Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst