Erdoğan'ı tehdit eden Dumanlı'nın asıl amacı

Ekrem Dumanlı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı neden tehdit etti? Ne demek istedi?
erdogani-tehdit-eden-dumanlinin-asil-amaci-1441257292-9899.jpg

Ekrem Dumanlı'nın CumhurbaşkanıErdoğan'a yönelik tehdit dolu sözlerini yorumlayan Diriliş Postası gazetesi yazarıErem Şentürk, katıldığı bir canlı yayında, Dumanlı'nın aslında dağılmakta olanparalel yapı tabanına mesaj verme peşinde olduğunu söyledi.

Dumanlı'nın ne kastettiğinden ziyade, o sözleri neden söylediğine odaklanmak gerektiğini ifade eden Şentürk, Dumanlı'nın aslında dağılmakta olan paralel örgütü bir arada tutmak amacıyla böyle bir girişimde bulunduğunu vurguladı.

İçerideki paralel polislerin ve diğer paralel suçluların birbirlerine girdiği, birbirlerini ispiyonlar hale geldiği bilgisini paylaşan Erem Şentürk, Dumanlı'nın sırf bunun önüne geçebilmek için canlı yayında intihar eylemi yaptığını söyledi. Şentürk şöyle konuştu:

Darbeyle tehdit etti. Belki suikastle, bilemiyoruz.

Ben Ekrem Dumanlı'yı dinledim. Defalarca dinledim. Gözlerinin içine baktım, gözlerinin içine baktım, tam olarak ne söylemeye çalıştığını anlamaya çalıştım.

NEYLE TEHDİT ETTİ? DARBE Mİ, SUİKAST Mİ?​

İlk gördüğüm şey şu. Cumhurbaşkanı'na "ya kendin gidersin, ya biz seni göndeririz" diye tehdit ederken zaten anayasal bir suç işliyor ve bu noktada bir sürü gazetecinin ve savcının hala suskun kalması çok şaşırtıcı. Benim ülkemin cumhurbaşkanını açıktan tehdit ediyor ve çok ağır tehdit ediyor, hala bir savcı hareket geçmedi. Çok şaşırtıcı bir durum.

Peki Ekrem Dumanlı ne demek istedi? Suikasti mi kastetti? Bir ihtimal olabilir. Belki suikast kastetti. Dedi ki "yanına sızdırdığımız adamlarla sana suikast yapacacağız" dedi. Belki, "ordunun içine sızdırdığımız adamlarla darbe yapacağız" dedi. Belki "dışarıdan tetikçi getireceğiz ve vurduracağız" dedi. Bir sürü şey bekleyebiliriz.

KREM DUMANLI SÖYLEDİĞİ ŞEYE KENDİSİ DE İNANMIYOR​

Fakat bunu aslında niye söylediği meselesi çok daha çarpıcı. Ben, Ekrem Dumanlı bunu niye söyledi diye dikkatlice bakarken bir süre sonra şunu anladım. Ekrem Dumanlı söylediği şeye inanmıyor. Burası çok önemli. İnanmıyor.

PARALEL YAPI'DA HERKES HERKESİ SATIYOR, ÖRGÜT DAĞILIYOR​

Aslında şunu yapıyor. Batmak üzereler. İçerideki "Fethullahçı Terör Örgütü" polisleri birbirlerine girmiş durumdalar. Herkes herkesi satıyor. Mütevelli heyetinde herkes herkesi ispiyonluyor. Ve sürekli dışarı kaçıyorlar. En sağlam bildikleri, ne olursa zaten bizi gelip kurtarır dedikleri adamları Ermenistan'a kaçtı. En büyük adamlarıydı, kahramanlarıydı, ikonlarıydı, Ermenistan'a kaçtı. Hatta çok şaşırmıştım.

Kaçacaksan bari Ermenistan'a kaçma, hani davanız vardı sizin, Ermenistan'a kaçılır mı, PKK'ya sığınılır mı? Bunlar dava adamlarının yapacağı şeyler değil.

DUMANLI ÇÖZÜLMEYİ DURDURMAK İÇİN TABANINA MESAJ VERDİ​

Ama neticede Ekrem Dumanlı'yı şöyle anlamak gerekiyor. Kendi tabanına diyor ki, "bitmedik, hala güçlüyüz, pes etmeyin" mesajını vermeye çalışıyor.

Bu mesajı verdiği sırada 23 tane şirketlerinde aramalar yapılıyordu ve MASAK emriyle yapılıyordu.

Pes etmek üzere olan, dağılmak üzere olan, paramparça olmak üzere olan kendi tabanına şunu söylüyor: Dağılmayın, gerekirse biz Erdoğan'ı vurdururuz, gerekirse biz Cumhurbaşkanı'nı darbeyle indiririz, gerekirse biz hala güçlüyüz.

DUMANLI CANLI YAYINDA İNTİHAR ETTİ​

Bu, dağılmak üzere olan, çökmek üzere olan, birbirlerini ispiyonlayan, birbirlerine ihanet eden paralel yapının çözülmesini durdurmak üzere yapılmış bir intihar eylemidir. Ekrem Dumanlı canlı yayında intihar etmiştir. İntihar edebilirler mi bunlar? Ederler. Çünkü intihar eden savcılarını, hakimlerini gördük. İntihar eden emniyet müdürlerini gördük. Çünkü intihar eylemcisi hepsi.

ÇOK KORKUYORLAR, TEK ÇARELERİ VAR​

Ve çok korkuyorlar. Hani meşhur bir adamları vardı ya bunların, "korkma titre" falan deyip duruyordu. Hepsi titriyorlar, çok korkmuş durumdalar. Ellerinde tek çare var. Belli başlı yerlerde duran ve onlara artık ihanet etmeye başlamış, bir sürü şeyleri ispiyonlamaya başlamış adamlarına diyorlar ki, "bakın biz hala güçlüyüz, gerekiyorsa Erdoğan'ı öldürürüz, gerekirse Cumhurbaşkanı'nı darbeyle indiririz" demeye getiriyorlar. Ve bir miktar daha bununla idare edecekler.

Tarihte bu vakalardan çok fazlaca var. Ekrem Dumanlı meselesini "bir darbenin ipucu mu, askeri darbe mi geliyor" gibi okumuyorum ben.
 

MURATS44

Super Moderator
Benzer konular
Emine Erdoğan
 • Ugur
 • Ugur,
 • Biyografiler
 • 1    1K
Akşener: "Erdoğan kendini hala belediye başkanı zannediyor"
 • Kaptan43
 • Kaptan43,
 • Türkiye'den
 • 0    1K
Erdoğan'ın Torunlarının İsimlerindeki Gizem
 • deniz feneri
 • deniz feneri,
 • Video Galerisi
 • 0    1K
Üst