Gurbetçi yoğunluğu İpsala Sınır Kapısı'ndada uzun kuyruklar Olusturdu

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
İpsala Sınır Kapısı nda 5 peronda işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleşen gurbetçilere aynı hızı Yunanistan Sınır kapısının gösterememesinin yığılmalara neden olduğu belirtildi.

İpsala Sınır Kapısı nda dün 15 kilometreye ulaşan araç kuyruğu , bugün 10 kilometreye düştü. Sabah 06.30 dan beri yolda olduğunu aktaran bir işçi , daha hala gümrüğü geçemediğini aktarırken , başka bir işçi de yurt dışına çıkmak için İpsala Sınır Kapısı na kadar 13 saatte 11 kilometre yol alabildikleri söyledi.

Bu arada yurt dışına ihraç ürün taşıyan 50 ye yakın TIR da gurbetçi otomobilleri arasında kuyrukta beklemek zorunda kaldı

ipsala-sinir-kapisinda-gurbetci-yogunlugu13778963470-h1068211.jpg


Edirne'nin İpsala Sınır Kapısı'nda gurbetçilerin izin dönüşünden dolayı oluşan uzun araç kuyruğu 3 gündür devam ediyor.

İpsala Sınır Kapısı'nda 5 peronda işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleşen gurbetçilere aynı hızı Yunanistan sınır kapısının gösterememesinin yığılmalara neden olduğu belirtildi.

İpsala Sınır Kapısı'nda dün 15 kilometreye ulaşan araç kuyruğu, bugün 10 kilometreye düştü. Sabah 06.30'dan beri yolda olduğunu aktaran bir işçi, daha hala gümrüğü geçemediğini aktarırken, başka bir işçi de yurt dışına çıkmak için İpsala Sınır Kapısı'na kadar 13 saatte 11 kilometre yol alabildikleri söyledi.

Bu arada yurt dışına ihraç ürün taşıyan 50'ye yakın TIR da gurbetçi otomobilleri arasında kuyrukta beklemek zorunda kaldı.
 
Üst