Vay anam vay ne olacak memleketin hali kpss yok, akp torpili var...

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Katılım
16 Nisan 2013
300 bin öğretmen adayı atama beklerken, milyonlarca üniversite mezunu memurluk için dirsek çürütürken, AKP'li Bakan ve vekil yakınları KPSS'ye bile girmeden memur olmuş..! Nerde hakkaniyet, nerde liyakat..?

Sen... Atama Bekleyen 300 Bin Öğretmen Adayı...

Sen... KPSS'de A Tipi Kadroya atanmak için Milli Kütüphane'de dirsek çürüten Üniversite Öğrencisi...

Sen... Memur olmak için gündüz çalışıp, gece ders çalışan Üniversite Mezunu...

Siz memur olmak için bileğinizin hakkıyla çalışırken, birileri KPSS'ye bile girmeden devletin en prestijli kurumlarına AKP'li bir Bakan ve Milletvekili'nin bir telefonu ile direk atanmış!!!
CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'un dün açıkladığı AKP'nin 85 Kişilik "VİP Torpil Listesi"nde yeğenler, kardeşler, bacanaklar, baldızlar KPSS'ye girmeden torpille devlette üst düzey görevlere getirilmişler.
Örneğin Yolsuzluk ve Rüşvet soruşturması sonrası istifa etmek zorunda kalan ve geçtiğimiz günlerde Meclis Yolsuzlukları Soruşturma Komisyonu'na "Beni Yüce Divan'a Göndermeyin" diye ricada bulunan Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in Barmenlik ve bateristlik yapan yeğeni önce sınavsız bir şekilde Özel Kalem Müdürlüğüne atanmış. Sonra da AB uzmanlığına atanmış.
İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın kız kardeşi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın teyzesinin oğlu, Mehmet Şimşek'in baldızı... Sınavsız bir şekilde iyi maaş veren kurumlara bir anda atanmışlar. Milletin evlatları devlet memuru olmak için dirsek çürütürken onlar KPSS'ye bile girmeden istedikleri yerlere atanmışlar. Zıplama tahtası da Özel Kalem Müdürlüğü olmuş. Önce Özel Kalem'e atama, sonra da oradan istedikleri kuruma jet atama...

İşte CHP'li Haluk Koç'un isim isim açıkladığı AKP'li Bakan ve Milletvekili yakınlarının sınavsız Devlet Memuru olarak atandığı 85 Kişilik VİP TORPİL LİSTESİ...

- Recep Tayyip Erdoğan'ın teyzesinin oğlu İbrahim Er, ilköğretim müfettişiydi. Önce MEB İlköğretim Genel Müdürlüğüne, 2011'de ise Danıştay üyeliğine getirildi.

- Diğer teyze oğlu Recep Ali Er: Sınıf öğretmeniydi, Kredi Yurtlar Kurumu'nda bölge müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı yapıldı.

- Adnan Er, öğretmenlikten Spor Kültür Daire Başkanlığı'na, oradan RTE Üniversitesi Genel Sekreterliği'ne görevine getirildi.

- 2 yıllık itfaiyecilik mezunu akraba Ali Erdoğan, AKP iktidarında KOSGEB'de "nitelikli eleman" oldu. KOBİ uzmanı, Hukuk Müşaviri ve KOSGEB İnsan Kaynakları Daire Başkanı oldu.

- Erdoğan'ın avukatının eşi Berna Cemaloğlu, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nda memur.

- Erdoğan'ın Danışmanı Aydın Ünal'ın eşi Sevilay Ünal, Yurt Dışı Türkler’de uzman.

- Erdoğan'ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'ın yeğeni Burhan DOĞAN, Yurt Dışı Türkler Başkanlığı'nda uzman yardımcısı.

- Erdoğan'ın Özel Kalem Müdürü Fatih Can'ın kardeşi, Ömer Faruk Can, sınavsız TİB'e alındı, uzman yapıldı.

ŞİMŞEK’İN BALDIZI TOKİ’YE

- Erdoğan'ın Özel Kalem Müdür Yardımcısı Ahmet Demiralp'in oğlu Muhammet Demiralp Sultanbeyli Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü'ne
getirilip açıktan memur kadrosuna girdi.

- Bilal Erdoğan'ın İmam Hatip'ten arkadaşı İbrahim Eren, TRT Genel Müdür Yardımcısı ve Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyesi yapıldı.

- TBMM Başkanı'nın oğlu Ahmet Çağrı Çiçek, EPDK üyeliğine getirildi.

- Başbakan Yrd. Bülent Arınç'ın danışmanı Metin Karadağ, TİB'e uzman yapıldı.

- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın kuzeni Akif Büyükergene, Yurt Dışı Türkler’de uzman.

- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yeğeni Mehmet Veysi Şimşek Batman'da tarımla uğraşırken Yurtdışı Türkler Başkan müşaviri yapıldı.

- Şimşek'in coğrafya öğretmeni baldızı Esin Kara sınavsız TOKİ'de göreve başlatıldı.

ALA’NIN KARDEŞLERİ

- Şimşek'in baldızının eşi AB Bakanlığı'na müşavir yapıldı.

- Şimşek'in Basın Danışmanı Sibel Tokgöz, TRT'de araştırmacı kadrosu verildiği halde Şimşek'in yanında çalışıyor.

- İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın kız kardeşi Elif Ala sınavsız olarak Şırnak Valiliği Özel Kalem Müdürü yapıldı. Ankara'da Gençlik ve Spor Bakanlığı'na memur olarak atandı.

- Ala'nın erkek kardeşi Atıf Ala, öğretmenken MEB Teftiş Kurulu Başkanlığı'na yükseltildi.

- Ala müsteşarken Özel Kalem Müdürü olan Serap Akınoğlu, yüksek maaşla TİB'e kaydırıldı.

- İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş'in kızı Nurdan Güneş, Ala Batman Valisi iken sınavsız Valilik Özel Kalem Müdiresi yapıldı.

- Osman Güneş'in oğlu Abdülhamit Güneş Başbakanlık Güvenlik İşleri Daire Başkanı yapıldı.

- Hüseyin Çelik'in diğer kayınbiraderi olan Recep Aydın teknisyenlikten KYK bölge müdür yardımcısı, ardından yurt müdürü yapıldı.

- Hüseyin Çelik'in akrabası Nusret Çelik istisnai kadrodan Bölge Müdür Yardımcısı yapıldı. Sonra genel müdür müşavirliğine çekildi.

- Hüseyin Çelik'in Özel Kalem Müdürlüğü'ne getirilen Kanal 7 muhabiri Ertan Ömeroğlu TRT'ye kaydırıldı ve Müdür yapıldı.

- Hüseyin Çelik'in muhasebeci kökenli danışmanı Said Şahiner KOSGEB Gaziantep Müdürlüğü'ne atandı. Yolsuzluk iddialarıyla Kilis'e sonra da uzman olarak Kahramanmaraş'a gönderildi.

- Eski Bakan Muammer Güler'in barmen yeğeni Hakan Güler Özel Kalem Müdürlüğün’de memur yapıldı. Sonra AB uzmanlığına atandı.

- Eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün oğlu Ömür Gönül, SPK Başkan Yardımcısı oldu.

- Nihat Ergün'ün yanında TBMM'de görev yapan Emin Asıltürk, Derince Belediyesi'nde memuriken Teknoloji Bakanlığına Müşavir yapıldı.

- Nihat Ergün döneminde Bakanlığa Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak atanan Devlet Arık bakan müşavirliğine getirildi.

- Nihat Ergün kardeşini KOSGEB İzmit Müdürlüğü'nde sözleşmeli işe başlatmış sonra kadroya aldırmıştır.

YILLIK 100 BİN EURO

- Eski Kültür Bakanı Atilla Koç, TMSF'nin el koymasının ardından Turkcell'de Yönetim Kurulu üyesi yapıldı. Yıllık 100 bin euro net alıyor.

- Eski Enerji Bakanı Hilmi Güler, TMSF'nin el koyunca Turkcell'de Yönetim Kurulu üyesi yapıldı. Yıllık 100 bin euro net alıyor.

- Eski Bakan Mehmet Aydın'ın Özel Kalem Müdürü Süleyman Erdal, Aydın bakanlıktan ayrılmadan önce TRT'ye kaydırıldı, önce müşavir sonra Dış Yayınlar Dairesi Başkanı yapıldı. 48. Eski MEB Nimet Çubukçu'nun özel kalem müdürü Rukiye Karçaaltıncaba TRT'de uzman olarak maaş alıyor.

- Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın yeğeni Ahmet Akdağ KOSGEB Bursa Müdürü olarak atandı.

- AKP Milletvekili Sahil Kapusuz'un bacanağı Mehmet Müderrisoğİu KYK Bursa Bölge Müdürü yapıldı.

- Salih Kapusuz'un sekreteri Gülçin Şirayder KYK Antalya Bölge Müdür Yardımcılığı'na oradan da Genel Müdürlük Eğitim Dairesi'ne Şube Müdürü olarak atandı.

KARDEŞE İSTİSNAİ KADRO

- TBMM Başkanvekili Sadık Yakut'un oğlu KPSS'yi kazanamadı ve sınavsız bir şekilde Malatya Valiliği Özel Kalemi'ne atanıp memur yapıldı. Oradan Ankara'ya bir kamu kurumuna 1. hukuk müşaviri olarak atandı.

- AKP Milletvekili Naci Bostancı'nın kardeşi Namık Bostancı, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü’ne getirildi.

- AKP Milletvekili Zeyit Aslan'ın danışmanı Abdüllatif Gökdere İşkur'a atandı, ardından Daire Başkanı oldu.

- AKP Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu'nun oğlu Kırşehir Belediyesi'ne sınavsız Özel Kalem Müdürü olarak atandı. Ardından da Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne uzman olarak alındı.

- AKP Milletvekili Zeynep Karahan Uslu'nun kardeşi Nuriye Karahan Özdemir Tarımsal Kırsal Kalkınma Başkanlığı'na atandı.

- AKP Milletvekili Avni Erdemir'in sınıf öğretmeni bacanağı Ahmet Kaya Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürü yapıldı.

- Avni Erdemir'in yeğeni Mehmet Erdemir Merzifon Tarım Müdürlüğü'nde memurken, Amasya Tarım Müdürü Yardımcısı yapıldı.

- AKP Milletvekili Fevzi Berdibek'in kardeşi Muhammed Berdibek, Yurtdışı Türkler ve Başkanlığına sınavsız naklen geçip uzman oldu.

- AKP Milletvekili Feyzullah Kıyıklık'ın yeğeni Mehmet Akif Bağır, Mal Müdürü iken Yurt Dışı Türkler Başkanlığında Daire Başkanı yapıldı.

- AKP Milletvekili Mücahit Fındıklı'nın akrabası Murat SEKİ, KOSGEB Malatya Hizmet Merkez Müdürü yapıldı.

- AKP Milletvekili Mustafa Bilici'nin kardeşi Mehmet Bilici, istisnai kadroyla kurum dışından KYK Van Bölge Müdür Yardımcısı yapıldı.

- AKP Milletvekili Oğuz Kaan Köksal'ın yeğeni Övgü Yağar Köksal Düzce Valiliği Özel Kalem Müdürü yapıldı.

- Eski Milletvekili Lokman Ayva'nın kardeşi Latif Ayva, sınavsız olarak TİB'e alınıp uzman yapıldı.

ESKİ VEKİL VE AİLESİ

- Eski AKP Milletvekili Mustafa Çetin Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı.

- Mustafa Çetin'in kızı Hilal Metin TOKİ'de uzman olarak çalışıyor.

- Mustafa Çetin'in damadı Volkan Metin Tekirdağ Valiliği'ne açıktan özel kalem müdürü olarak atandı. Uzman olarak TRT'ye geçti.

- Mustafa Çetin'in kardeşi İsmail Çetin İHL öğretmeniyken Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atandı.

- Mustafa Çetin'in kızı Hale Hamurculu, Valilik Özel Kalem Müdürlüğü'ne açıktan atanıp sınavsız memur yapıldı. Şimdi Merkez Bankası'nda çalışıyor.

- Mustafa Çetin'in diğer kızı Fatma Hicret Çetin Kültür Bakanlığı Basın Müşaviri oldu. Şu anda TBMM'de uzman.

- Mustafa Çetin'in diğer kızı Cemile Çetin Başbakanlık'ta istisnai memur kadrosu aldı

- Eski Milletvekili Musa Uzunkaya'nın kardeşi Cafer UZUNKAYA İŞKUR'da Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor.

ÜNAL’IN 2 OĞLU TİKA’DA

- AKP Ankara İl Başkanı Şeref Malkoç'un danışmanı Mehmet Sarı TİB'e kaydırıldı. Öneuzman,sonra İdari İşler Daire Başkanı yapıldı.

- Eski Yurt Dışı Türkler Başkanı Kemal Yurtnaç'ın kuzeni Tuğba Yurtnaç, aynı kurumda memur.

- AKP Milletvekili Ahmet İnan'ın danışmanı Engin Tüzün, TRT 6'da Müdür yapıldı.

- İçişleri Müsteşar Yardımcısı Aziz Yıldırım'ın yeğeni Eyüp Gümüş, sınavsız olarak TİB'e alındı ve uzman yapıldı.

- Eski İçişleri Müsteşar Yardımcısı Ahmet Hamdi Nayır'ın oğlu Ali Kamil Nayır, sınavsız olarak TİB'e alındı ve uzman yapıldı.

- Yeni Emniyet Genel Müdürü Celaleddin Lekesiz'in yeğeni Burak Lekesiz İzmir Valiliği'ne Özel Kalem Müdürü olarak atandı 1 hafta sonra Yozgat'a tayin edildi.

- Eski AKP Milletvekili Zeki Ünal'ın 2 oğlu Muhammed ve Ebubekir Ünal TİKA'da göreve başlatıldı.

- DDK Başkanı Cemal Boyalı'nın 47 yaşındaki ortaokul mezunu kardeşi açıktan memur atandı.Ardından Konyay Maliye Bakanlığı emrine nakledildi. 3 yıldır üniversite sınavını kazanamayan 21 yaşındaki kızı da açıktan memur olarak atanıp 1 ay sonra İzmir Defterdarlığı emrine naklen gönderildi.

- DDK Üyesi Mehmet Ali İlhan'ın oğlu açıktan devlet memuru olarak atandı.

- DDK Üyesi Abdülkadir Develi'nin yeğeni, açıktan devlet memuru olarak atandı.

AK PARTİ DÖNEMİ GERÇEĞİ

Haluk Koç "AKP'den bir yakının, ampullü bir kartvizitin varsa işe girmek, yükselmek için hiçbir sıkıntın yok. Ama bunların hiçbirisi yoksa devlette kadroya girmeyi de, çalışmayı da, liyakate bağlı yükselmeyi de unutacaksın. Bu dönemin gerçeği bu. Sadece kaçak saray, sadece toprak altında kalan yüzlerce işçimiz değil. Onlarınmağdur edilen aileleri adına söylüyorum, bu vicdansızlardan hesap sorulacak” dedi.

BAKAN AKRABALARINA SINAVSIZ MEMURİYET

- Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın ağabeyinin bacanağı Mustafa Yaman, sınavsız olarak TİB’de işe alındı ve uzman yapıldı.

- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yeğeninin eşi Ahmet Onur Ak, KOSGEB'te işe başlatıldı.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik in yeğeni Ahmet Toraman imamken Çalışma Bakanlığı’nda işe başlatıldı. Çelik’in yeğeni Sedat Yenidünya da bakanlığa alındı.

- Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli'nin bacanağı Orhan Öge Savunma Sanayii Müsteşarlığında Müsteşar Yardımcılığı’na atandı.

- Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın yakın arkadaşları Arif Koyuncu TÜBİTAK'ta genel sekreter, Muammer Duran ise bakanlıkta müşavir oldu.

KIZININ ARKADAŞI

- Eski Ulaştırma Bakanı ve AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın Bakanlık’taki Özel Kalem Müdür Yardımcısı Gülfidan Apaydın Kocaman, TİB’de uzman yapıldı.

- Eski İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın kızının arkadaşı Melanet Çelebiözü önce sınavsız olarak yüksek ücretle Bakanlık Müşavirliği’nde işe alındı. Sonrasında da atom enerjisi kurumuna uzman olarak atandı.

- Eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler’in kayınbiraderi Mehmet Akif Okur önce Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanı, sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda Genel Müdür Yardımcısı yapıldı.

- Gaziantep Belediye Başkanı ve eski Bakan Fatma Şahin'in kardeşi Ünal Kıymık, açıktan Muş Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü'ne atanarak devlet memuru oldu.

MÜSTEŞAR YARDIMCISI

- Eski Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet bakanı Bakan Güldal Akşit'in kardeşi Serdar Demirel Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nda Müsteşar Yardımcısı yapıldı.

KURTULMUŞ ÖZELLEŞTİRMEDE

- AKP Genel Başkan Yar-dımcısı Numan Kurtulmuş'un akrabası Ayşe Özhaznedar, Özelleştirme İdaresi’ne bağlı Gayri Menkul A.Ş.’de Daire Başkanı olarak görevlendirildi.

-Burhan Kuzu'nun yeğeni Eftal Muhammet Peker Elektrik öğretmenliği mezunu. Kadrosu TÜBiTAK'a alındı. Burada ancak ve ancak teknisyen olabilecekken Araştırmacı oldu.

- MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın kayınbiraderi Ali Özgün Öztürk TİKA'da işe başlatıldı.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Tramvay Problemi - Tramvay İkilemi
 • Ugur
 • Ugur,
 • Ansiklopedi
 • 0    1K
Vay Memleketimin Haline!
 • M
 • Muhtazaf,
 • Şiirler
 • 0    1K
Bu Kesinlikle Yalandır İnanmayın Vay Bu Yalanları Atanların Haline
 • deniz feneri
 • deniz feneri,
 • Dini Konular
 • 5    2K
Ahmet Şafak - Vay Delikanlı Gönlüm
 • deniz feneri
 • deniz feneri,
 • Müzik
 • 2    2K
Mehmet YİĞİT- Vay Vay Dünya (Bugün Bana Bir Hal Oldu)
 • Ugur
 • Ugur,
 • Video Galerisi
 • 0    5K
Geri